Program Dobry Start. Kończy się termin składania wniosków o 300 plus

Program "Dobry Start" to jednorazowego wsparcia dla rodziców, którzy dzięki świadczeniu, mogą skompletować wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Termin składania wniosków o 300 plus dobiega końca.

Program Dobry Start to pomoc na wyprawkę szkolną, którą może otrzymać raz w roku każdy rodzic bez względu na dochód rodziny. Świadczenie wynosi 300 zł. Aby otrzymać pieniądze, należy złożyć odpowiedni wniosek. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Abramowicz: W Polsce nie ma znaczenia, czy się zarobiło, czy nie, składkę do ZUS-u trzeba zapłacić

Program Dobry Start. Kiedy mija termin składania wniosków?

O 300 plus może ubiegać się matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej - podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dokumenty należy złożyć za pośrednictwem:

  • portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS
  • bankowości elektronicznej.

Kiedy mija termin składania wniosków? O świadczenie można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Uwaga! Po tym terminie przyjmowane są dokumenty tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności wraz z końcem miesiąca.

Komu przysługuje świadczenie?

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wsparcie na wyprawkę szkolną przysługuje rodzicowi, jeśli ma pod opieką ucznia:

  • w wieku do 20 lat,
  • w wieku do 24 lat - w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.

"Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Rządowy program Dobry Start nie obejmuje również studentów" - czytamy na stronie rządowej.

Więcej o: