Święto pluszowego misia istnieje od niedawna, bo dopiero od 2002 roku, jednak zdążyło już zaskarbić sobie sympatię wielu osób, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Na dzień celebracji pluszowych maskotek obrano 25 listopada, czyli datę powstania pierwszej takiej zabawki.
Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.
Historii na temat powstania pluszowego misia jest wiele. Najpopularniejsza z nich rozpoczyna się w 1902 roku, w Stanach Zjednoczonych. Ówczesny prezydent kraju - Teodor Roosevelt wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Po kilku godzinach jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka, a następnie zabrał go ze sobą, aby pokazać prezydentowi. Roosevelt, kiedy zobaczył ranne zwierzę, natychmiast kazał je uwolnić. Clifford Berryman, który również uczestniczył w polowaniu, uwiecznił całą sytuację w komiksie opublikowanym przez "The Washington Post". Historia stała się inspiracją dla jednego z producentów zabawek, który postanowił stworzyć pluszowe misie o nazwie Teddy. Od tego momentu zdrobniałe imię prezydenta Teodora Roosevelta wykorzystuje się w Stanach Zjednoczonych jako określenie wszystkich pluszowych maskotek - teddy bear.
Inne źródła podają, że autorką pierwszych pluszowych misiów była Margarete Steiff już w XIX wieku. Ta niemiecka szyła różne pluszowe zwierzątka. Jej siostrzeniec postanowił zabawki nieco ulepszyć i zajął się produkcją podobnych zwierzątek. W 1903 roku pluszaki wystawiono na targach w Lipsku, gdzie zainteresowali się nimi Amerykanie. Część zabawek przeznaczono na eksport do USA, gdzie wywołały prawdziwą sensację i stały się inspiracją dla kolejnych firm produkujących zabawki.
Niezależnie od historii powstania pluszowe misie odgrywają dużą rolę zarówno w życiu dzieci, jak i dorosłych. Bo kto nie słyszał o Kubusiu Puchatku, czy Misiu Paddingtonie? W tym dniu nie powinniśmy zapominać także o tych, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Wiele organizacji przygotowało z okazji Dnia Pluszowego Misia zbiórki zabawek, przeznaczonych dla małych pacjentów, czy dzieci w domach dziecka. Jedną z takich fundacji jest Fundacja Mam Marzenie, która od 9 lat wykorzystuje ten dzień, aby pomóc najmłodszym.