Andrzejki 2022. Kiedy wypada święto? Pomysły na ciekawe wróżby dla dorosłych

Andrzejki mają woje stałe miejsce w kalendarzu. To dzień, w którym organizuje się imprezy i wspólne wróżby. Przedstawiamy nasze propozycje zabaw, które uświetnią chwile z bliskimi.

Andrzejki w dawnych czasach należały do grona najważniejszych świąt - a zwłaszcza dla niezamężnych kobiet, które chciały poznać swoje przyszłe życie miłosne. Podchodziły do odprawianych wówczas wróżb bardzo poważnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Andrzejki 2022. Kiedy wypada święto?

Andrzejki wypadają w noc z 29 na 30 listopada. Dawniej młode, niezamężne kobiety pościły i modliły się o to, aby patron święta we śnie zdradził im cokolwiek o przyszłym małżonku. Teraz jest to świetna okazja do zorganizowania ostatniej, hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Przypomnijmy, w tym roku pierwszy dzień adwentu będzie już w listopadzie, w niedzielę (27 listopada).

Andrzejkowe wróżby dla dorosłych

Tego wieczoru wszyscy mogą powróżyć z wosku, fusów, czy skórki od jabłka a przy tym spędzić czas w magicznej atmosferze. Przedstawiamy propozycje zabaw, które uświetnią każdą andrzejkową imprezę. Większość z nich każdy z nas zna jeszcze z dzieciństwa. Warto jednak odświeżyć zasady.

Rzut monetą - każdy z uczestników powinien pomyśleć życzenie, a następnie wziąć do ręki monetę o dowolnym nominale i rzucić nią w kierunku naczynia z wodą. Osoba, która trafi do celu, może liczyć na to, że jej życzenie się spełni.

Wyścig butów - uczestnicy na przemian przykładają swoje buty do ściany, kierując się w stronę drzwi. Osoba, której but pierwszy zetknie się z drzwiami, może liczyć na to, że jako pierwsza stanie na ślubnym kobiercu.

Łupiny orzecha - do dwóch łupin uczestnik wkłada karteczki z imionami. Następnie para powinna je włożyć do miski z wodą. Jeśli dopłyną do siebie, wróżą swoim właścicielom w przyszłości małżeństwo. 

Karty - z klasycznej talii kart należy wybrać figury od numeru 7 do asa, a następnie wylosować jedną z nich, prawą ręką. Znaczenia kart:

  • As - wpadłaś mu w oko,
  • Król - kocha cię, ale jeszcze o tym nie wie,
  • Dama - na razie nie, ale wszystko może się zmienić,
  • Walet - myśli o tobie,
  • 10 - twój wybranek jest egoistą, zapomnij o nim,
  • 9 - jest wobec ciebie szczery, coś i z tego będzie,
  • 8 - kocha cię, a;e boi się tego uczucia,
  • 7 - nie jesteś jedyną kandydatką do jego serca.
Więcej o: