Andrzejki 2022. Najciekawsze pomysły na wróżby andrzejkowe

Tegoroczne Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. Warto więc przygotować się na tę magiczną noc i znaleźć ciekawe pomysły na wróżby, dzięki którym uczestnicy zabawy będą mogli poznać swoją przyszłość. Lanie wosku nie będzie jedyną atrakcją. Poznaj pomysły na najciekawsze wróżby andrzejkowe.

Andrzejki zgodnie z tradycją obchodzimy w noc z 29 na 30 listopada. Dawniej skupiały się jedynie na wróżbach miłosnych i świętowane były przez niezamężne panny. W obecnych czasach w tradycji mogą brać udział wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. To także ostatnia okazja do zorganizowania hucznej zabawy przed zbliżającym się okresem adwentu. Zobacz listę najciekawszych wróżb andrzejkowych, które będziesz mógł wykorzystać na swojej imprezie.

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pomysły na andrzejkowe wróżby. Dwie połówki orzecha

Do tej wróżby potrzebujemy kilku orzechów włoskich. Należy przekroić je na pół, a następnie każda z osób uczestniczących w zabawie, musi do dwóch połówek orzecha włożyć karteczki z imionami. Na jednej z nich pisze swoje imię, na drugiej imię potencjalnej miłości. Obie połówki musi włożyć do miski z wodą. 

Jeśli połówki orzechów płyną do siebie, oznacza to, że związek ma szansę na powodzenie. Jeżeli jednak oddalają się od siebie, znaczy to tyle, że nie należy szykować się na jakąś głębszą relację, ponieważ związek ten nie ma żadnej przyszłości.

Wróżby na andrzejki. Kleks z atramentu przepowiadający przyszłość

Aby wykonać tę wróżbę, potrzebujemy kartki papieru oraz atrament. Na kartkę papieru wylewamy kilka kropel atramentu. Musi powstać dość duży kleks. Teraz wystarczy obserwować jaki kształt przybierze plama.

Jeżeli nareszcie doszukamy się jakiejś litery, będzie to pierwsza litera imienia naszej drugiej połówki. Jeżeli na twojej kartce pojawi się np. inicjał "F", zacznij bacznie przyglądać się wszystkim Filipom, Frankom, czy Fabianom, być może to będzie twoja wielka miłość. 

Wróżby na andrzejki. Słomki miłości

W tej wróżbie niezbędne są kolorowe słomki oraz miska z wodą. Każdy z gości otrzymuje słomkę innego koloru. Następnie wszyscy wrzucają swoje słomki do wody. 

Właścicieli słomek, które jako pierwsze się ze sobą połączą, czeka wielka miłość.

Wróżby na andrzejki. Moneta spełniająca życzenia

Do tej wróżby potrzebujemy miski z wodą oraz monety, która miejmy nadzieję, spełni nasze marzenia. Miskę z wodą należy umieścić na kilka metrów przed sobą. Następnie osoba, która uczestniczy w zabawie, musi pomyśleć życzenie i trafić monetą do miski z wodą.

Jeżeli moneta wpadnie do wody za pierwszym razem, wówczas osoba ta może liczyć na spełnienie marzenia jeszcze w tym roku. Jeżeli za drugim, dopiero w przyszłym roku może się coś wydarzyć. Kiedy dwa podejścia będą bezskuteczne, niestety, ale marzenie nie ma szans na realizację.

Więcej o: