Mundial 2022 w Katarze. Kiedy mecze Polaków? Gdzie oglądać? [DATY, GODZINY]

Reprezentacja Polski rozpocznie mundial w Katarze 22 listopada. Tego dnia zmierzy się z Meksykiem, jednym z rywali z grupy C. Kiedy kolejne rozgrywki Polaków na mistrzostwach świata? Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów Polski na mundialu 2022.

Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej 2022 w Katarze rozpoczną się w niedzielę 20 listopada o godzinie 17. Inauguracją turnieju będzie mecz gospodarzy - Katarczyków - z Ekwadorem. 2 dni później w Doha zmierzy się reprezentacja Polski z Meksykiem. Kiedy i gdzie będziemy mogli obejrzeć pozostałe mecze Polaków?

Zobacz wideo Małe nieporozumienie na konferencji i gierka na treningu. Fragment naszego live'a ze zgrupowania kadry

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Kiedy mecze Polaków na mundialu w Katarze? Terminarz

Reprezentacja Polski trafiła na mundialu do grupy C. Oznacza to, że w mistrzostwach świata, polscy piłkarze będą musieli zmierzyć się z Arabią Saudyjską, Argentyną i Meksykiem.

Pierwszy mecz Polacy rozegrają we wtorek 22 listopada o godzinie 17 w stolicy Kataru - Dosze. Tego dnia drużyna Czesława Michniewicza zmierzy się z Meksykiem. 

Kolejne spotkanie odbędzie się cztery dni później. 26 listopada o godzinie 14 w Ar-Rajjan przeciwko Polakom zagra Arabia Saudyjska. 

Fazę grupową reprezentacja Polski zakończy w środę 30 listopada o godzinie 20 meczem z Argentyną. Na stadionie w Dosze zagrają przeciwko sobie dwaj najlepsi piłkarze ubiegłego roku - Robert Lewandowski i Lionel Messi.

Mecze Polski na Mistrzostwach Świata 2022:

  • Meksyk - Polska (22 listopada, godz. 17:00, Doha, Stadium 974)

  • Polska - Arabia Saudyjska (26 listopada, 14:00, Ar-Rajjan, Education City Stadium)

  • Polska - Argentyna (30 listopada, godz. 20:00, Doha, Stadium 974)

Jeżeli dojdzie do awansu polskiej reprezentacji, nasz zespół w 1/8 finału zagra 3 grudnia o godzinie 20 z jedną z drużyn z grupy D: Francją, Danią, Tunezją lub Australią.

W przypadku zajęcia drugiego miejsca w grupie C Polacy zagrają ze zwycięzcą z grupy D 4 grudnia o godzinie 16.

Transmisje meczów reprezentacji Polski

Mundial w całości zostanie wyemitowany przez TVP. Transmisje będzie można obejrzeć na TVP1, TVP2, TVP Sport oraz TVP 4K. Mecze będzie można również zobaczyć za pośrednictwem strony sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wydarzenia komentować będą Mateusz Borek, Janusz Michalik, Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow oraz Robert Podoliński.

Więcej o: