Co zrobić, gdy wypadają nam włosy? Tanie i domowe sposoby na gęste i zadbane włosy

Z problemem rzadkich włosów boryka się wiele osób. Okazuje się, że odpowiada za to dieta, nieprawidłowa pielęgnacja czy stan naszego zdrowia. Jak możemy poradzić sobie z problemem rzadkich włosów?

Wypadające włosy są problemem wielu z nas. Często myślimy, że codzienna pielęgnacja poprawi ich stan. Problem jednak bardzo często leży w naszym organizmie. Tylko poznanie prawdziwych przyczyn tego problemu pozwoli nam zupełnie się z nim uporać. Co może pomóc w przypadku rzadkich włosów?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Przyczyny wypadania włosów. Co ma wpływ na włosy?

Za rzadkie włosy często odpowiadają uwarunkowania genetyczne, problem przerzedzających się włosów jest bowiem dziedziczny. Łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy oraz grzybica skóry głowy sprawiają, że włosy nadmiernie wypadają i są przerzedzone. Jeśli stosujemy wiele leków, one również mogą wpływać na utratę włosów. Szczególnie leki przeciwkrzepliwe czy antykoncepcyjne. Zaburzenia hormonalne także wywołują problem z włosami. Osoby, które chorują na łysienie plackowate, mają zmniejszone meszki włosowate, wtedy też następuje spowolniony porost włosów.

Na wypadanie włosów ma wpływ niewłaściwa dieta, niedobór witamin, oraz minerałów, które odpowiadają za wzrost włosów. Niewłaściwa pielęgnacja także osłabia włosy. Zbyt częste ich mycie czy korzystanie z suszarki lub prostownicy negatywnie wpływa na ogólną kondycję włosów. Stres również przyczynia się do osłabienia organizmu, wtedy włosy zaczynają nadmiernie wypadać.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Aby zagęścić włosy, warto skorzystać z domowych sposobów. Wystarczy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Produkty, które dobrze wpływają na nasze włosy, są często w naszej kuchni.

Odżywcze maseczki z jajek dogłębnie odżywiają włosy i ograniczają ich nadmierne wypadanie. Jej zrobienie jest bardzo proste, wystarczy roztrzepać dwa jajka i rozprowadzić je na skórze głowy i włosach. Po 20 minutach należy ją spłukać i dokładnie umyć włosy. Równie dobrze działa na włosy maska z drożdży. Dzięki temu są gęste, mniej się przetłuszczają, zwiększa się również ich porost. W naczyniu należy rozpuścić 3/4 kostki drożdży i dodać do nich dwie łyżki miodu. Całość wymieszać i nałożyć na włosy. Po 40 minutach należy dokładnie zmyć miseczkę.

Olejek rycynowy dobrze działa na rzadkie włosy. Bezpośrednio wmasowany w skórę głowy zatrzymuje wypadanie włosów i pobudza cebulki do wzrostu nowych włosów. Olejek poprawia też ich wygląd, jeśli trzymamy go minimum 15 minut.

Mycie włosów w odpowiedniej wodzie pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Temperatura wody powinna być letnia, niezbyt gorąca. Gdy myjemy je zbyt zimną wodą, wtedy nie możemy wypłukać z nich wszystkich zabrudzeń. Jesli jest zbyt gorąca, włosy po prostu mogą się uszkodzić.

Więcej o: