Czy Biedronka będzie otwarta 11 listopada? Gdzie zrobimy zakupy w Święto Niepodległości

Czy 11 listopada zrobimy zakupy w Biedronce? Czy Lidl, Carrefour albo Żabka będą czynne w Święto Niepodległości? Podpowiadamy.

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach zaborów (1795-1918). Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, a przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku. Święto Niepodległości to dzień wolny od nauki - tego dnia w szkołach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. A co natomiast ze sklepami?

Zobacz wideo Prof. Nałęcz o obchodach 11 XI: Na jeden dzień Kaczyński przenosi stolicę do Krakowa

Czy 11 listopada zrobimy zakupy w Biedronce?

11 listopada przypada w tym roku w piątek. Święto to jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a co za tym idzie, tego dnia zamknięte będą takie obiekty, jak galerie handlowe, supermarkety czy punkty handlowo-usługowe. Oznacza to, że niestety nie zrobimy wówczas zakupów w sklepach takie jak Biedronka. Które punkty mogą być natomiast czynne?

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy 11 listopada można jeść mięso? (zdjęcie ilustracyjne)Czy 11 listopada można jeść mięso? Gdzie została wydana dyspensa?

11 listopada - gdzie zrobić zakupy? 

11 listopada zakupów nie zrobimy w wielkopowierzchniowych sklepach czy centrach handlowych, ale nie oznacza to, że gdy zabraknie nam potrzebnego produktu, na wizytę w sklepie będziemy musieli czekać do kolejnego dnia. Najpotrzebniejsze produkty kupimy bowiem w punktach takich jak:

  • sklepy, w których za ladą stanie właściciel (a więc: osiedlowe sklepiki, Żabki, Carrefoury Express i inne sklepy działające na zasadzie franczyzy);
  • sklepy na dworcach, lotniskach, strefach wolnocłowych;
  • stacje benzynowe;
  • niektóre apteki (na drzwiach każdej placówki powinna znajdować się informacja z dyżurującymi aptekami); 
  • lokale gastronomiczne.

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości 2022. Czy 11 listopada jest wolny od pracy?

Więcej o: