Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr w roku szkolnym 2022/2023?

Koniec pierwszego semestru roku szkolnego 2022/2023 coraz bliżej. Niektórzy uczniowie myślami są już przy feriach zimowych, zanim jednak będą mieli okazję cieszyć się upragnionym wolnym, będą musieli włożyć jeszcze nieco pracy w naukę.

Nie ma jednego terminu zakończenia pierwszego semestru nauki i rozpoczęcia drugiego. Szkoły ustalają te daty indywidualnie, między innymi w oparciu o terminy ferii zimowych - a te w Polsce są cztery.

Zobacz wideo Darmowe posiłki dla dzieci. ADB: Nie spodziewałam się, że to może wzbudzić kontrowersje

Wystawianie ocen w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 - do kiedy?

Nie ma jasno określonej daty rozpoczęcia drugiego semestru, a co za tym idzie, trudno wskazać jedną konkretną datę, do kiedy powinny zostać wystawione oceny na zakończenie semestru pierwszego - są one bowiem wystawiane zazwyczaj do czasu przerwy zimowej. Jej szczegółową rozpiskę z podziałem na województwa przedstawiamy poniżej.

Obowiązujące terminy dodatkowo inne będą także w przypadku maturzystów, u których oceny wystawiane są zazwyczaj wcześniej niż u innych uczniów. Konkretny harmonogram najlepiej sprawdzać na stronach danych placówek lub zapytać bezpośrednio u uczących w nich nauczycieli

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy ferie zimowe 2023?

Ferie zimowe odbywają się w czterech terminach. Pierwsze województwa rozpoczną przerwę zimową już 16 stycznia 2023 roku. Pełny harmonogram, z podziałem na województwa, prezentuje się natomiast następująco:

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o: