Jak zlokalizować pluskwy w hotelu? Tiktokerka zdradza patent na bezpieczne wakacje

Tiktokerka podzieliła się ze swoimi obserwatorami wskazówką dotyczącą pobytu w hotelu. Jak zlokalizować pluskwy? - Jeśli nie chcesz obudzić się następnego dnia cały w bąblach, nie włączaj światła, a latarkę - mówi.

Tiktokerka Halee od 15 lat jest związana z branżą hotelarską. Na swoim profilu w mediach społecznościowych dzieli się przede wszystkim wskazówkami dotyczącymi podróżowania. Kiedy obejrzała jeden z filmików pary - Matta i Abby - postanowiła udzielić kilku rad na temat tego, co warto zrobić po przekroczeniu wynajmowanego pokoju, w którym decydujemy się spędzić noc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Intensywny zapach i ślady po ugryzieniach - to były pluskwy

Matt przekazał na TikToku, że gdy wszedł do hotelowego pokoju, od razu wyczuł intensywny zapach, przypominający gnijące maliny lub więdnącą kolendrę. To znak, że były tam pluskwy. Świadczą o tym także widoczne ślady po ugryzieniach na ciele żony mężczyzny - Abby. 

Jak zlokalizować pluskwy? Tiktokerka zdradza patent na bezpieczny pobyt w hotelu. "Nie włączaj światła"

Jak radzi Halee, by przed wejściem do pokoju hotelowego warto zweryfikować, czy są tam insekty. W tym celu lepiej nie zapalać od razu światła, a latarkę. 

- Nie włączaj światła w pokoju, zasłoń wszystkie żaluzje i zasłony, a następnie włącz latarkę - mówi kobieta. - Jeśli nie chcesz obudzić się następnego dnia cała w bąblach, zrób to przy wyłączonym świetle. Pluskwy to nocne zwierzęta, które uciekają przed światłem. Szukaj małych plamek krwi na pościeli oraz materacu. To czytelny sygnał, że w pokoju są pluskwy - komentuje. 

Halee zaznacza, że należy dokładnie obejrzeć łóżka - zarówno materace jak i pościeli - zakamarki na podłodze, kanapie, w poduszkach czy zasłonach.

Pluskwy. Gdzie występują? Kiedy są aktywne?

Pluskwy przyciąga ciepłota ciała, wydychany dwutlenek węgla i substancje wydzielane przez skórę. Żywią się krwią ludzi i zwierząt. Żerują na swoich ofiarach w nocy - kąsają najczęściej w miejsca, które są odsłonięte podczas snu, okolice twarzy, szyi, rąk i nóg. Po odbytym posiłku wracają do swoich kryjówek.

"Pluskwy występują najczęściej w miejscach, przez które przewija się dużo ludzi, a więc w hotelach (nawet tych o wysokim standardzie), schroniskach, akademikach czy szpitalach. Z takich obiektów, np. w bagażu, możemy przenieść je do mieszkania. Insekty trafiają do naszych domów także w meblach i ubraniach z drugiej ręki" - podaje portal Medicover.

Pluskwy rozmnażają się szybko i mogą zainfekować całe budynki. Nie istnieją substancje, które skutecznie je odstraszą. Warto jednak zdecydować się na dezynsekcję.

Więcej o: