Wszystkich Świętych. Czy McDonald's jest otwarty 1 listopada?

Czy McDonald's będzie otwarty 1 listopada? Wszystkich Świętych to dzień wolny od pracy. Istnieją jednak wyjątki.

Wszystkich Świętych w Kościele katolickim to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie oznacza to jednak, że 1 listopada zrobienie zakupów będzie niemożliwe - niektóre placówki będą bowiem otwarte. Co z McDonald'sem?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nieznany mężczyzna okrada czeskie sklepy z...pistacji!

McDonald's 1 listopada. Czy będzie otwarty?

Okazuje się, że większość lokali McDonald's 1 listopada będzie otwarta. Dotyczy to głównie wolnostojących restauracji sieci fast food. Nie działają z kolei te mieszczące się w zamkniętych tego dnia galeriach handlowych. Listę otwartych restauracji McDonald's można sprawdzić pod TYM adresem.

Uwaga! Biorąc pod uwagę również pracowników, niektórzy franczyzobiorcy zdecydowali się o skróceniu pracy we Wszystkich Świętych. Restauracje mogą zostać otwarte nieco później, niż odbywa się to w normalne dni. O godzinach decyduje właściciel. 

McDonald's (zdjęcie ilustracyjne)Złota karta McDonald's - jak ją zdobyć? Kto może otrzymać złotą McKartę?

Wszystkich Świętych, czyli dzień nakazany

Zgodnie z Kodeksem prawa kanonicznego 1 listopada wypada święto nakazane. Oznacza to, że wyznawcy Kościoła katolickiego są zobowiązani do uczestniczenia we mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych. 

Obowiązek uczestnictwa w liturgii spełnia także każda osoba, która weźmie udział w wieczornej mszy sprawowanej dzień wcześniej, tj. 31 października.

Kościół nie wymaga jednak obecności na cmentarzu - jest to kwestia sumienia i wewnętrznej potrzeby. Zatem jeśli nie pójdziemy na groby, nie będzie to traktowane jako grzech.

DynieCo się świętuje w Halloween? Skąd wzięła się jego nazwa?

Więcej o: