Święto Niepodległości 2022. Czy 11 listopada restauracje są otwarte?

11 listopada przypada w Polsce Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy tego dnia restauracje w całym kraju są czynne?

Tego roku Święto Niepodległości przypada w piątek, co oznacza, że wiele osób będzie mogło skorzystać z długiego weekendu. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy tego dnia otwarte będą restauracje i wszelkie lokale gastronomiczne? Spieszymy z odpowiedzią.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tak wyglądał Marsz Niepodległości w zeszłym roku [TIMELAPS]

Święto Niepodległości 2022. Czy 11 listopada restauracje są otwarte?

11 listopada to dzień wolny od pracy, jednak nie dotyczy to obiektów gastronomicznych. W związku z tym, restauracje w całej Polsce mogą być otwarte. Branża gastronomiczna należy do branż, które oferują swoje usługi zarówno w święta jak i w dni ustawowo wolne od pracy. W takie dni wiele restauracji ma największy obrót i najwięcej klientów, ponieważ wiele osób ma wolne i wybiera się też w dalsze regiony Polski i odwiedza nieznane im miejsca czy próbuje nowych dań. Przed wizytą w konkretnych restauracjach warto jednak upewnić się, jakie godziny otwarcia obowiązują, ponieważ mogą się one różnić od tych zwyczajowo przyjętych.

Władimir Putin - 14.10.2022Rosja. Putin podważył istnienie Ukrainy. Przykładem "polskie wpływy"

 Święto Niepodległości 2022. Kto może pracować 11 listopada?

Według przepisów zawartych w artykule 151. Kodeksu pracy, w dniu ustawowo wolnym od pracy, czyli m.in. w dniu 11 listopada, mogą pracować przedstawiciele kilku branż. Są to m.in.:

  • Osoby zatrudnione w transporcie i komunikacji.
  • Osoby pracujące przy niezbędnych remontach.
  • Osoby zatrudnione przy ochronie mienia.
  • Osoby zatrudnione w gastronomii i hotelarstwa.
  • Osoby zatrudnione w straży pożarnej, policji, służbach ratunkowych.
  • Osoby zatrudnione w pracy zmianowej lub ciągłej.
  • Osoby zatrudnione w zakładach służby zdrowia, jednostkach gospodarki komunalnej i innych zakładach świadczących usługi dla ludności.

Minister obrony RP Mariusz Błaszczak, po lewej, bierze udział w spotkaniu ministrów obrony NATO w siedzibie NATO w Brukseli, czwartek, 13 października 2022 r. Ministrowie obrony NATO spotykają się w czwartek w Brukseli, gdy sojusz wojskowy realizuje plany przeprowadzenia ćwiczeń nuklearnych w przyszłym tygodniu pogłębią się obawy związane z naciskiem prezydenta Władimira Putina, że ??użyje on wszelkich środków niezbędnych do obrony rosyjskiego terytorium15 krajów NATO za wspólnym systemem obrony. Polska staje okoniem

Więcej o: