Jak zrobić kotylion - kokardę narodową na Święto Niepodległości? [PORADNIK]

Jak zrobić kokardę narodową na Święto Niepodległości? To bardzo proste, bez problemu wykonamy ją samodzielnie w kilka chwil. Przedstawiamy łatwy poradnik, jak dokładnie to zrobić.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wiele osób lubi wówczas przyozdobić swoje ubranie biało-czerwonymi kokardami. Jak je zrobić? To bardzo proste!

Zobacz wideo Co ludzie sądzą o Ławce Niepodległości?

Kokarda narodowa - jak zrobić?

By wykonać kokardę narodową, potrzebujemy tylko kilka przedmiotów:

  • kartkę białego papieru,
  • kartkę czerwonego papieru,
  • nożyczki,
  • klej.

Z białej kartki wycinamy koło o średnicy 2,5 cm, a także odcinamy od niej dwa paski: pierwszy o szerokości 3 cm i długości 30 cm, drugi o szerokości 1 cm i długości 10 cm. Z kartki czerwonej wycinamy koło o średnicy 4,5 cm oraz dwa paski: o szerokości 4 cm i długości 30 cm oraz o szerokości 1 cm oraz długości 10 cm. Następnie długie paski składamy w harmonijkę i nakładamy (jako że czerwony jest szerszy o 1 cm, wystaje spod białego). Końce pasków sklejamy, a harmonijkę wywijamy. Następnie na środek naklejamy białe kółko, natomiast z tyłu podklejamy kółkiem czerwonym. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Flaga Polski (zdjęcie ilustracyjne)11 listopada. Czy w Święto Niepodległości można pracować? Czy to święto kościelne?

11 listopada - co to za święto?

11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku - po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, a przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.

Obchody Święta Niepodległości odbywają się z udziałem władz państwowych na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Z tej okazji co roku odbywa się jednak także wiele dodatkowych wydarzeń - wykładów, inscenizacji historycznych, parad czy koncertów. Od 2009 roku organizowany jest spektakl pt. "Koncert niepodległości". 

Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Cyniczna władza PiS robi to celowoTrzaskowski o Marszu Niepodległości: Cyniczna władza PiS robi to celowo

Więcej o: