Jakie ozdoby wykonać na 11 listopada? Proste dekoracje dla dzieci z okazji Święta Niepodległości

11 listopada na domach umieszczamy flagi, ale okazuje się, że są inne sposoby udekorowania domu. Sami również możemy nosić ozdoby związane z tym świętem. Jakie dekoracje na 11 listopada warto wykonać?

Jedną z podstawowych dekoracji z okazji święta 11 listopada jest kotylion, flagi czy kwiaty w biało-czerwonych barwach. Sprawdzą się one w szkole, przedszkolu czy w domu, gdy będziemy przygotowywać się do tego ważnego święta.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rosa o słowach Suskiego dot. Marszu Niepodległości: Skrajna głupota

11 listopada. Podstawowe dekoracje na 11 listopada

Podstawową ozdobą, która najczęściej jest wykorzystywana z okazji Święta Niepodległości, jest kotylion. To prosta ozdoba z brystolu, bibuły, krepiny lub materiału. Często są nazywane kokardami narodowymi, muszą jednak być w kolorach białym i czerwonym. Łatwo przygotować je własnoręcznie. Do przygotowania ozdoby potrzebujemy jeszcze nożyczki i klej.

 

Oprócz kotylionów można też wykonać czerwone kwiaty z białym środkiem lub odwrotnie. Następnie warto przyczepić je do drutu lub wykałaczek. Ozdobą mogą być również małe chorągiewki w kolorze białym i czerwonym, kokardki lub świeczki. Najważniejsza jest jednak biało-czerwona flaga. Pamiętajmy, aby wywiesić je przed domem. Pamiętajmy, że długości boków we fladze powinny mieć odpowiednie proporcje, czyli 5:8. Jeśli proporcje są inne, wtedy nie jest to flaga. 

 

Cmentarz w dniu Wszystkich Świętych (zdjęcie ilustracyjne)Zaduszki. Czy 2 listopada 2022 r. to dzień wolny od pracy i szkoły?

11 listopada. Najważniejsze polskie święto

To ważne święto państwowe jest corocznie obchodzone 11 listopada. Jest upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 roku, następnie zostało zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je w czasie transformacji systemowej w 1989 roku. Jest też dniem wolnym od pracy.

Na polskich cmentarzach na dobre zagościła moda z Niemiec? (Zdjęcie ilustracyjne)Ta moda na cmentarzach przyszła z Niemiec? Wypierają dobrze nam znane wiązanki

Więcej o: