Halloween 2022. Jak udekorować pokój na Halloween? Proste ozdoby i dekoracje na każdą kieszeń

Halloween coraz bliżej. Warto więc pomyśleć o oryginalnym stroju, smakołykach czy o udekorowaniu pokoju. To święto kojarzy się z trzema podstawowymi kolorami - czarnym, pomarańczowym i białym. Jak możemy wykorzystać je w ozdobieniu pokoju?

Halloween to idealna okazja, aby wykorzystać swoją wyobraźnię i stworzyć coś niezwykłego. Często nie musimy nawet kupować niczego specjalnego, bo większość ozdób możemy zrobić z tego, co mamy już w domach. W jaki sposób możemy ozdobić pokój na Halloween?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dyniowe babeczki pająki

Halloween 2022. Jak udekorować pokój na Halloween?

Wszelkie dekoracje na Halloween można przygotować z dyni, resztek tkanin, papieru, balonów, a nawet z wypieków, które następnie możemy zjeść. W prosty sposób można zrobić pajęczyny, nietoperze czy duszki.

  • Dyniowe stwory - dynia to podstawowy element Halloween. Należy wyciąć otwór od dołu, aby wydobyć z niej cały miąższ. Następnie wycinamy w niej pożądany kształt - twarz, nietoperza, podobiznę ducha. Gdy dynia będzie gotowa, warto włożyć do środka świecę lub elektryczną lampkę. Gdy postawimy ją wieczorem w pokoju, będzie klimatycznie. Należy zachować wyjątkową ostrożność, gdy do środka damy małą świeczkę. Pamiętajmy przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. W tej roli sprawdzają sie też małe świeczki na baterie.
  • Kolorowe babeczki, ciastka, napoje - sprawdzą się zarówno jako dekoracja stołu jak i smaczna przekąska. Koniecznie w kolorach pomarańczowym, czarnym oraz białym.
  • Z kolorowego papieru możemy też wyciąć nietoperze, pająki, duszy, dynie - możemy z nich zrobić kolorowe łańcuchy i rozwiesić w całym pokoju.
  • Kolorowe resztki tkanin także sprawdzą się jako ozdoba pokoju. Można je w prosty sposób postrzępić i rozłożyć w pokoju lub zrobić girlandę. Wprowadzą przerażający nastrój, który jest podstawą Halloween.
  • Bandaże, gaza, len - idealnie nadają się do stworzenia halloweenowych dekoracji. Warto w nich zrobić mniejsze i większe dziury. W prosty sposób można przyozdobić nimi rolki z papieru i stworzyć straszne potworki.
  • Balony z helem w kilku rogach pokoju również zapewnią prawdziwą atmosferę Halloween.

Kiedy wypada Halloween? (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy jest Halloween 2022? Skąd wzięła się jego nazwa?

Halloween 2022. Jakie są podstawowe zwyczaje?

Jak co roku Halloween przypada na wieczór 31 października. Jednym z najbardziej znanych zwyczajów jest tzw. cukierek albo psikus. Wtedy też dzieci odwiedzają domy w nadziei na znalezienie słodyczy. Jeżeli ich nie otrzymają, mogą zrobić żart mieszkańcom. W trakcie Halloween obowiązują również przerażające stroje w trakcie spotkań w mniejszym gronie czy parady przebierańców.

Halloween, zdjęcie ilustracyjne W Oławie po Halloween zgłoszono akty wandalizmu - dzieci użyły pasty do zębów

Więcej o: