Kiedy jest Halloween 2022? Skąd wzięła się jego nazwa?

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie wypada i skąd wzięła się jego nazwa? Przedstawiamy, co warto wiedzieć na tego coraz popularniejszego także w Polsce zwyczaju.

Październik to miesiąc kojarzony, przede wszystkim w kulturze amerykańskiej, z Halloween. Zwyczaj ten obchodzimy jednak w wielu krajach - coraz bardziej popularny jest także w samej Polsce.

Zobacz wideo Ciastka na Halloween - pyszne i przerażające!

Halloween 2022 - kiedy wypada?

Mimo że Halloween nie jest świętem urzędowym, wiele osób doskonale pamięta, kiedy wypada - 31 października. W tym roku będzie to poniedziałek, możemy się więc spodziewać, że wszelkie imprezy i wydarzenia halloweenowe odbędą się w weekend poprzedzający (29-30 października).

Halloween obchodzony jest przede wszystkim w krajach anglojęzycznych - najhuczniej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, choć w Australii, Wielkiej Brytanii czy Irlandii także zwyczaj ten chętnie się celebruje. W ostatnim czasie dzień ten jest także coraz popularniejszy i w naszym kraju. Co roku w sklepach możemy znaleźć wiele halloweenowych ozdób i przebrań, istnieje także duża szansa, że 31 października do naszych drzwi zapukają dzieci w nadziei na otrzymanie słodkości.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd wzięła się nazwa Halloween?

Nazwa Halloween jest skrótem od "All Hallows' E'en", czyli "All Hallows' Eve" oznaczającym wigilię Wszystkich Świętych. Tego dnia szczególnie popularnym symbolem jest pomarańczowa wydrążona dynia, w środku której umieszcza się świeczkę. Często wykorzystywane są jednak wszelkie symbole związane ze śmiercią czy przesądami: czarownice, duchy, szkielety, trupie czaszki, pajęczyny czy czarne koty.

Więcej o: