Kiedy jest Dzień Dziewczyn 2022? 10. Międzynarodowy Dzień Dziewczynek zbliża się wielkimi krokami

Kiedy jest dzień dziewczyn 2022? Okazuje się, że Międzynarodowy Dzień Dziewczynek będziemy obchodzić już wkrótce. Sprawdź, którego dnia dziewczyny mają swoje święto.

Pod koniec września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. A kiedy swoje święto mają dziewczyny? Wyjaśniamy! 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Kiedy jest Dzień Dziewczyn 2022? Z jakiego powodu powstało to święto?

Wiele osób zastanawia się kiedy wypada Dzień Dziewczyny. Święto wszystkich dziewczyn będziemy obchodzić już niedługo, a dokładnie we wtorek 11 października. Dniem Dziewczyny nazywamy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, którego inną nazwą jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Święto to zostało ustanowione 19 grudnia 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Po co powstał Dzień Dziewczyny? Święto to ma za zadanie przybliżyć problemy, z jakimi co dzień mierzą się dziewczyny na całym świecie. Działania związane z Dniem Dziewczyny organizują w tym dniu.m.in. ONZ Kobiety, Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych i UNICEF

Cmentarz w dniu Wszystkich Świętych (zdjęcie ilustracyjne)Zaduszki. Czy 2 listopada 2022 r. to dzień wolny od pracy i szkoły?

Dzień Dziewczyn 2022 - to już 10. rocznica Międzynarodowego Dnia Dziewczynek

11 października będziemy świętować 10. rocznicę Międzynarodowego Dnia Dziewczynek. Na stronie UNICEF-u czytamy, że od początku powstania Dnia Dziewczyny rządy zaczęły zwracać większą uwagę na problemy, które dotykają dziewczęta. Dodatkowo przez ten czas głos dziewcząt był silniej słyszalny na arenie międzynarodowej. "Jednak inwestycje w prawa dziewcząt pozostają ograniczone, a dziewczęta nadal stają przed niezliczonymi wyzwaniami, aby wykorzystać swój potencjał; pogarszają się z powodu współistniejących kryzysów zmian klimatycznych, COVID-19 i konfliktu humanitarnego" - wymiana UNICEF. 

HalloweenKiedy wypada Halloween 2022? Skąd wzięła się jego nazwa?

Więcej o: