Zakup węgla na stronie PGG. Jak można kupić węgiel na PGG? Wymagana deklaracja CEEB i dużo szczęścia

Zakupy węgla na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej wciąż ulegają zmianom. Spółka po raz kolejny zmieniła limity sprzedaży surowca, a także wprowadziła dodatkowe sesje sprzedażowe. O czym musimy pamiętać planując zakup na stronie PGG?

Na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej klienci mogą kupić węgiel w najniższych cenach. To powoduje, że wiele osób chce nabyć węgiel, jednak napotyka sporo problemów. W ten sposób zakupy trwają nawet kilka miesięcy, a wprowadzane limity wciąż utrudniają nabycie potrzebnych ilości węgla. O czym należy pamiętać podczas zakupów na stronie PGG?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rządowy projekt dopłat do węgla powinien trafić do kosza?

Zakup węgla na stronie PGG. Jak kupić węgiel na stronie PGG?

Teoretycznie proces zakupu węgla na stronie internetowej PGG jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie sklep.pgg.pl., uzupełnić swoje kontro niezbędnymi danymi oraz zapisać deklarację CEEB, która została złożona kilka miesięcy wcześniej. Dotyczy ona sposobu ogrzewania danego domu do którego chcemy zakupić węgiel. Następnie w dniu sprzedaży logujemy się na stronę sklepu i wybieramy asortyment, który nas interesuje, sposób dostarczenia i płacimy za węgiel. W praktyce nie wygląda to jednak tak prosto. We wtorki i czwartki o godz. 16 do sprzedaży trafia egogroszek, groszek, kostka czy orzech. W pozostałe dni tygodnia (oprócz weekendów) na stronie pojawia się miał. Towar jest na stronie najczęściej kilka minut, poza tym stale się zawiesza, co uniemożliwia zakup opału. Wiele zależy więc od szczęścia, czy danego dnia uda nam się "upolować" węgiel. Spółka stale informuje o usprawnieniu działania sklepu, jednak tysiącom użytkowników stale pokazuje się informacja: "Została przekroczona maksymalna liczba Klientów oczekujących na sesję zakupową. Proszę spróbować ponownie później. Przypominamy, że towar jest sukcesywnie uzupełniany".

Kolejne limity w zakupie węgla na stronie PGG

Od 3 października na stronie PGG można kupić maksymalnie dwie tony węgla opałowego. Strona umożliwia również zakup trzech ton miału węglowego. Oznacza to, że każdy klient może obecnie nabyć pięć ton surowca na stronie PGG. Podczas zakupu ekogroszku można zakupić maksymalnie jedną tonę podczas jednej transakcji. Miał, który jest oferowany na stronie można zamówić wyłącznie z opcją dostawy do składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla - dostawa pod wskazany adres jest dość kosztowna, co warto sprawdzić przed potwierdzeniem zakupu. Aktualne ceny węgla na stronie PGG:

  • Pieklorz Karlik Ekogroszek workowany: 1770 zł za tonę,
  • Pieklorz Karlik Ekogroszek luz: 1520 zł za tonę,
  • Retopal Ekogroszek luz: 1520 zł za tonę,
  • Greenpal Ekomiał: 1335 zł za tonę,
  • Węgiel Orzech i Groszek luz: 1420 lub 1470 zł tonę w zależności od kopalni,
  • Miał: 1105 zł za tonę.
Więcej o: