Na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej klienci mogą kupić węgiel w najniższych cenach. To powoduje, że wiele osób chce nabyć węgiel, jednak napotyka sporo problemów. W ten sposób zakupy trwają nawet kilka miesięcy, a wprowadzane limity wciąż utrudniają nabycie potrzebnych ilości węgla. O czym należy pamiętać podczas zakupów na stronie PGG?
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Teoretycznie proces zakupu węgla na stronie internetowej PGG jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie sklep.pgg.pl., uzupełnić swoje kontro niezbędnymi danymi oraz zapisać deklarację CEEB, która została złożona kilka miesięcy wcześniej. Dotyczy ona sposobu ogrzewania danego domu do którego chcemy zakupić węgiel. Następnie w dniu sprzedaży logujemy się na stronę sklepu i wybieramy asortyment, który nas interesuje, sposób dostarczenia i płacimy za węgiel. W praktyce nie wygląda to jednak tak prosto. We wtorki i czwartki o godz. 16 do sprzedaży trafia egogroszek, groszek, kostka czy orzech. W pozostałe dni tygodnia (oprócz weekendów) na stronie pojawia się miał. Towar jest na stronie najczęściej kilka minut, poza tym stale się zawiesza, co uniemożliwia zakup opału. Wiele zależy więc od szczęścia, czy danego dnia uda nam się "upolować" węgiel. Spółka stale informuje o usprawnieniu działania sklepu, jednak tysiącom użytkowników stale pokazuje się informacja: "Została przekroczona maksymalna liczba Klientów oczekujących na sesję zakupową. Proszę spróbować ponownie później. Przypominamy, że towar jest sukcesywnie uzupełniany".
Od 3 października na stronie PGG można kupić maksymalnie dwie tony węgla opałowego. Strona umożliwia również zakup trzech ton miału węglowego. Oznacza to, że każdy klient może obecnie nabyć pięć ton surowca na stronie PGG. Podczas zakupu ekogroszku można zakupić maksymalnie jedną tonę podczas jednej transakcji. Miał, który jest oferowany na stronie można zamówić wyłącznie z opcją dostawy do składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla - dostawa pod wskazany adres jest dość kosztowna, co warto sprawdzić przed potwierdzeniem zakupu. Aktualne ceny węgla na stronie PGG: