Koniec batalii o złotego króliczka. Lindt triumfuje, Lidl musi rozpuścić czekoladowy przysmak

Czekoladowe króliczki Lidla według szwajcarskiego sądu są zbyt podobne do oryginalnej wersji produkowanej przez Lindt. Dyskont musi przetopić słodycze. To finał długiej batalii.

Szwajcarski sąd wydał Lidlowi nakaz zniszczenia czekoladowych króliczków owiniętych w złotą folię. Słodycze mają za bardzo przypominać oryginalną wersję przysmaków produkowanych przez firmę Lindt - podał "Independent".

Zobacz wideo Tarta z malinami. Idealny finał romantycznej kolacji

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Lidl musi przetopić czekoladowe króliczki. To wyrok sądu

W sprawie czekoladowych króliczków orzekł szwajcarski Sąd Najwyższy. W czwartek zdecydował, że czekoladowe króliczki Lindta zasługują na ochronę przed naśladownictwem - w tym wersji produkowanej przez Lidla. Teraz niemiecka sieć dyskontów musi zaprzestać sprzedaży króliczków, a zapasy zniszczyć.

Króliczki Lindta są pakowane w złotą folię, mają też czerwoną wstążeczkę i mały dzwoneczek. Można je znaleźć w różnych rozmiarach. Najchętniej są wybierane w okresie świąt wielkanocnych.

W trakcie procesu Lindt jako dowód udostępnił ankiety, z których wynikało, że króliczki tej firmy są dobrze rozpoznawane przez opinię publiczną. Sąd stwierdził, że króliczki Lidla i Lindta są podobne i mogą zostać pomylone, mimo istniejących między nimi różnic. Królik z dyskontu nie ma czerwonej wstążeczki, tylko zieloną kokardkę.

Koniec batalii o czekoladowe króliczki. Lindt wygrał z Lidlem

Wcześniej szwajcarski sąd handlowy orzekł na korzyść dyskontu. Sąd Najwyższy uchylił jednak wyrok przeciwko Lindtowi na korzyść dwóch szwajcarskich oddziałów Lidla w zeszłym roku i nakazał Lidlowi zniszczenie pozostałych czekoladowych króliczków. W podsumowaniu wyroku sąd stwierdził, że to kara adekwatna do sytuacji, zwłaszczazwłaszcza że czekolada może zostać ponownie wykorzystana.

Sprawa dotyczyła króliczków sprzedawanych w Szwajcarii. Lidl potwierdził, że te produkty znikną z tamtejszych sklepów, jednak króliczki w wersji dyskontu będzie można wciąż kupować w pozostałych krajach.

Wcześniej Lindt toczył już inne bitwy o swoje króliczki. Jak przypomina "Independent" w zeszłym roku niemiecki sąd stwierdził, że odcień złota, w jaki pakowane są króliczki Lindta, jest chronionym znakiem towarowym. Chroniony jest także kształt królików wielkanocnych produkowanych przez Lindta.

*****

Więcej o: