Od kiedy Biedronka czynna w niedzielę? Czy sklepy staną się "punktami medycznymi"?

Od kiedy Biedronka czynna w niedzielę? To pytanie zadają sobie zarówno klienci, jak i pracownicy sklepów. Biedronki miałyby być otwarte w niedzielę za sprawą stania się "placówką medyczną". Miałoby to nastąpić w związku z pojawieniem ię w jej sklepach urządzeń z opaskami telemedycznymi.

W wybranych sklepach sieci Biedronka pojawiają się urządzenia pozwalające na zamówienie opaski telemedycznej. Urządzenia należą do firmy Teleopieka Medyczna, która sprzedaje produkty Sidly. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Biedronka obejdzie zakaz handlu? "Ostrzegaliśmy od czerwca, że sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi"

Od kiedy Biedronka czynna w niedzielę? Zdaniem Piotra Adamczyka przewodniczącego komisji zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska postawienie urządzeń w sklepach jest sposobem na obejście przez sieć zakazu handlu w niedzielę. - Ostrzegaliśmy od czerwca, że sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi, co będzie prowadziło do ominięcia zakazu handlu w niedziele - przekazał podczas rozmowy z money.pl

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl, spółka Teleopieka Medyczna od niedawna znajduje się w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. A jej lista zakładów pokrywa się z adresami sklepów Jeronimo Martins Polska.

Niedziele niehandlowe a Biedronka. Obecnie w niedzielę zrobimy zakupy w siedmiu sklepach

Czy sklepy Biedronka będą czynne niedziele? Tego jeszcze nie wiadomo. Jan Kołodyński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka nie zdradził portalowi wiadomościhandlowe.pl, czy sieć wykorzysta nową usługę do obejścia zakazu handlu w niedzielę. W ubiegłą niedzielę - 25 września otwartych było siedem sklepów Biedronka, podobnie wygląda sytuacja 2 października. - Konsekwentnie wdrażamy do naszej oferty nowe produkty i usługi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Współpraca z Sidly ma charakter pilotażowy i w jej ramach w wybranych placówkach sieci, pojawiły się przygotowane stanowiska umożliwiające zapoznanie się z ofertą i sposobem działania opaski, a także ich zamówienie - przekazał Jan Kołodyńsk.

- Ułatwiamy w ten sposób stworzenie największego i najbardziej kompleksowego systemu teleopieki dla seniorów, także tych, którzy mieszkają w dużej odległości od swoich bliskich, co utrudnia stałą opiekę stacjonarną - dodał. 

Więcej o: