Kiedy jest dzień dziewczyn? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości [DATA]

Kiedy wypada Dzień Dziewczyny? Wiele osób zastanawia się, kiedy swoje święto mają dziewczyny. Okazuje się, że będziemy je obchodzić już niebawem.

Kilka dni temu, 30 września, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcom i mężczyznom składałyśmy życzenia i obdarowywałyśmy ich drobnymi upominkami. W najbliższych dniach będą mogli się zrewanżować. Bo wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziewczyny.

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Dzień Dziewczyny - kiedy wypada?

Dzień Dziewczyny a właściwie Międzynarodowy Dzień Dziewczynek nazywany także Międzynarodowym Dniem Dziewcząt obchodzimy 11 października. W tym roku święto to wypadnie we wtorek. Dzień Dziewczyny został ustanowiony 19 grudnia 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziewczyny ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnie ważnych wyzwań, które każdego dnia stoją przed dziewczynami na całym świecie. Działania związane z tym dniem organizują co roku m.in. Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) i ONZ Kobiety.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy wypada Halloween? (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy jest Halloween 2022? "Cukierek albo psikus" usłyszymy już niedługo

Dzień Dziewczyn 2022. Nadchodzi 10. rocznica święta

Pierwszy Dzień Dziewczyny odbył się 11 października 2012. W tym roku będziemy obchodzić 10. rocznicę Międzynarodowego Dnia Dziewczynki. Jak czytamy na stronie UNICEF-u, "w ciągu ostatnich 10 lat rządy, decydenci i opinia publiczna zwróciły większą uwagę na kwestie, które mają znaczenie dla dziewcząt, a dziewczęta miały więcej okazji do zabrania głosu na arenie światowej". Organizacja podkreśla jednak, że dziewczęta wciąż "stają przed niezliczonymi wyzwaniami, aby wykorzystać swój potencjał". "Dziewczęta na całym świecie nadal borykają się z bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z edukacją, zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz ochroną potrzebną do życia bez przemocy" - podkreślił UNICEF.

Ciąża - zdjęcie ilustracyjne Aborcja w Polsce. Lekarz zataił przed pacjentką, że płód nie ma czaszki

Dzień Dziewczyn a Dzień Kobiet

Dzień Dziewczyn jest skupiony bardziej na młodych kobietach. Do wszystkich pań skierowany jest natomiast Dzień Kobiet, który w Polsce obchodzimy 8 marca. W naszym kraju to wciąż bardziej popularne święto.

Więcej o: