Próbna matura 2022. Co można wziąć na egzamin z matematyki?

Próbna matura trwa. Uczniowie ostatnich klas średnich zmierzyli się już z językiem polskim. Teraz przyszła pora na matematykę. Co można ze sobą zabrać na egzamin?

Próbna matura ruszyła. Uczniowie ostatnich klas średnich w środę (28 września) przystąpili do egzaminu z języka polskiego w nowej formule. Dzień później (29 września) sprawdzą się z matematyki, a ostatniego dnia miesiąca (30 września) odpowiedzą na pytania z języka obcego nowożytnego. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak szybko pozbyć się stresu? Te metody zajmą ci tylko kilka minut

Próbna matura 2022. Co można ze sobą zabrać na egzamin z matematyki?

Przypominamy listę przedmiotów, które trzeba mieć ze sobą na próbnej maturze z matematyki. Na pewno nie należy do nich telefon komórkowy. Wniesienie sprzętu elektronicznego może skończyć się unieważnieniem egzaminu. 

  1. Dowód osobisty - choć na próbnym egzaminie może nie być wymagany, to w maju maturzyści koniecznie muszą zabrać ze sobą na egzamin dokument potwierdzający tożsamość (może to być dowód osobisty lub paszport). 
  2. Długopis - koniecznie z czarnym tuszem. Najlepiej, jeśli na wszelki wypadek weźmiemy ze sobą kilka, by mieć pewność, że jedyny dostępny nagle się nie wypisze.
  3. Linijka, prosty kalkulator i cyrkiel - to podstawowe przybory, które przydadzą nam się podczas obliczeń.
  4. Ołówek i gumka do ścierania - możemy zrobić nimi obliczenia na brudno. Pamiętajmy jednak, że oceniane są tylko zapiski wykonane długopisem.
  5. Butelka z wodą - nie każda szkoła zapewnia napoje, dlatego warto wziąć ze sobą małą butelkę. Powinna być ona bez etykiety, by uczeń nie mógł ukryć za nią ściągi.
  6. Chusteczki higieniczne - mogą one zostać wniesione bez opakowania.

Niezbędną kartę wzorów zapewnia szkoła.

Matura z matematyki 2023. Jakie zmiany?

Po raz pierwszy do matury przystąpią uczniowie, którzy skończyli ośmioletnie szkoły podstawowe i cztero- lub pięcioletnie szkoły ponadpodstawowe. Czeka ich sporo nowości. W arkuszu z matematyki na poziomie podstawowym zrezygnowano z zadań, za których rozwiązanie można było uzyskać pięć albo sześć punktów, na rzecz większej liczby zadań, za jeden lub dwa punkty. Ponadto ma się pojawić więcej zadań otwartych, jak również nowe typy zadań, na przykład: "prawda - fałsz" - podaje portal otouczelnie.pl.

Więcej o: