Kiedy jest Dzień Chłopaka 2022? Wpisz tę datę do kalendarza już teraz. A co z Dniem Mężczyzn?

Dzień Chłopaka 2022 coraz bliżej - kiedy dokładnie wypada? Nie zapomnijmy o najbliższych nam mężczyznach i okażmy im naszą miłość i sympatię.

Już niedługo w całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Chłopaka. To święto popularne szczególnie wśród nastolatków, choć nie tylko. Z tej okazji w wielu szkołach odbywają się specjalne wydarzenia - na przykład przedstawienia, konkursy. To jednak przede wszystkim dobra okazja, by okazać bliskim nam chłopcom i mężczyznom pamięć, wręczyć drobny upominek lub liścik z życzeniami

Zobacz wideo Kalafior po chińsku - jaki on słodki!

Dzień Chłopaka 2022 - kiedy wypada?

Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września. W tym roku wypada więc ono w piątek. Dzień ten obchodzony jest jednak także w innych krajach. I tak w Wielkiej Brytanii przypada na 5 kwietnia, w Norwegii - 7 października, w Kanadzie - 25 listopada, a na Malcie 7 lutego. W Japonii natomiast, w której ma ono swoją najdłuższą tradycję (obchodzono je tam już w VI w.n.e.), po II wojnie światowej zostało przemianowane na Dzień Dziecka i w takiej formie obchodzone jest co roku 5 maja. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzn

Dzień Chłopaka jest świętem nieoficjalnym, obchodzonym raczej przez nastolatków niż dorosłych mężczyzn. Tym drugim dedykowany jest bowiem Dzień Mężczyzn, który przypada na 10 marca, dwa dni po Dniu Kobiet. Święto to jest jednak mniej popularne, dlatego wiele osób obchodzi tylko Dzień Chłopaka. To ważne święto służące promowaniu pozytywnych wzorców do naśladowania, a także zwracaniu uwagi na problemy, z jakimi zmagają się mężczyźni. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie przypada natomiast na 19 listopada. Święto to jest obchodzone w ponad 80 państwach, między innymi w HolandiiIrlandii, Stanach Zjednoczonych czy Republice Południowej Afryki.

Więcej o: