Staszów. Poszli na grzyby, ich ciała znaleziono w lesie. Nowe ustalenia śledczych

W lesie w Staszowie znaleziono ciała 55-letniej kobiety i jej 60-letniego męża. Wcześniej zaginięcie pary zgłosiła córka, z którą rodzice nie kontaktowali się od momentu, gdy wyszli na grzyby. Jak podaje RMF FM, w kieszeni zmarłego mężczyzny śledczy znaleźli list pożegnalny.

Jak podaje RMF FM, powołując się na najnowsze ustalenia śledczych, w Staszowie w województwie świętokrzyskim najprawdopodobniej doszło do samobójstwa rozszerzonego. We wtorek wieczorem ma się odbyć sekcja zwłok zmarłych małżonków.

Staszów. Małżeństwo wyszło na grzyby. Ich ciała znaleziono w lesie

Policja otrzymała w piątek (16 września) wieczorem zgłoszenie od około 33-letniej córki małżeństwa z informacją, że rodzice nie skontaktowali się z nią od momentu, gdy wyszli na grzyby. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się w sobotę znalezieniem zwłok zaginionych.

W zaparkowanym na leśnej drodze aucie znaleziono ciało 55-letniej kobiety. Ofiara miała obrażenia szyi. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci odkryli ciało 60-latka. Jak się okazało, wisiało ono na drzewie. 

Policja (zdj. ilustracyjne) Staszów. Poszli na grzyby. Ciała małżonków znaleziono w lesie

Szef prokuratury w Staszowie Piotr Okarski w rozmowie z RMF FM powiedział, że śledczy biorą pod uwagę kilka wersji wydarzeń, jednak ta o rozszerzonym samobójstwie wydaje się najbardziej prawdopodobna. Przypuszczalny przebieg tego zdarzenia był taki, że mężczyzna najpierw zabił swoją żonę, a potem się powiesił. Prokurator przekazał też, że w kieszeni 60-latka znaleziono list pożegnalny.

Sekcja zwłok ma wyjaśnić m.in., czy mężczyzna powiesił się sam.

***********

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Policja (ilustracyjne) Wąchock. Nie żyją matka i syn. Ciała znaleziono w różnych domach

Więcej o: