Co na muszki owocówki - jak się ich pozbyć z domu? Domowe sposoby na uciążliwe owady

Muszki owocówki często pojawiają się w pobliżu owoców, soków czy innych produktów spożywczych. Meszki te bardzo szybko się rozmnażają i są zmorą w niejednej kuchni. Istnieją proste sposoby, aby się ich pozbyć. W jaki sposób można je wyeliminować domowym sposobem?

Muszki owocówki to niewielkie owady, które mają zaledwie kilka milimetrów, jednak są wyjątkowo uciążliwe. Szczególnie latem, gdy w kuchni pojawia się więcej warzyw i owoców. Żyją bardzo krótko, jednak w szybkim tempie się rozmnażają, dlatego przez długi czas przebywają w naszych domach.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Muszki owocówki dziennie składają około 20 jaj, z których wyrastają po 10 dniach kolejne muszki. Dlatego w krótkim czasie w domu mamy już wiele tych insektów. Muszki są zwabiane przez zapach owoców, które są pożywieniem dla owadów. Siadają na jedzeniu, zanieczyszczają je i przenoszą groźne dla zdrowia drobnoustroje. Nie można ich lekceważyć - należy od razu zacząć je eliminować.

Co na muszki owocówki w domu? Domowe sposoby na pozbycie się muszek owocówek

Domową pułapkę na muszki owocówki można skonstruować w prosty sposób. Wystarczą jedynie pokrojone owoce lub skórki z owoców lub warzyw. Niezbędna jest też miska i folia spożywcza. Owoce należy włożyć do miski i zakryć je folią, aby nie było żadnej szczeliny. Następnie trzeba nakłuć folię wykałaczką w kilku miejscach, dzięki tak powstałym otworom owocówki wlecą do środka, jednak nie wydostaną się na zewnątrz.

Jeśli ten sposób nie poskutkuje, można zastosować mieszaninę octu owocowego z płynem do mycia naczyń. Składniki te należy wlać do słoika lub szklanki, nie mieszając ich. Taką mieszaninę trzeba zostawić na parapecie lub blacie kuchennym. Po kilku godzinach w pojemniku znajdzie się wiele utopionych muszek, wtedy najlepiej wylać taką mieszaninę do toalety. Pomogą również zapalone świeczki zapachowe, które sprawią, że owady wyniosą się z kuchni.

Słoik (zdjęcie ilustracyjne) Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Sprawdzone sposoby i triki

Muszki owocówki - jak można ich uniknąć?

Aby uniknąć pojawiania się muszek owocówek, warto pamiętać o dokładnym zamykaniu pojemników, w których są przechowywane produkty spożywcze. Nie trzymajmy też żywności na stole lub na blacie kuchennym - szczególnie owoców lub warzyw. Na okna warto nałożyć siatkę ochronną, która uniemożliwi wtargnięcie owadów do środka. Nie należy też przechowywać resztek żywności w domu, ponieważ wabią owady. Jeśli w pobliżu okien rosną drzewa owocowe, warto regularnie zbierać owoce, które z niego spadają.

Kiedy przycinać tuje, by były gęste i zdrowe? Sierpień to ostatni moment! Prosty sposób na gęste i zielone tuje? Domowy nawóz. Nie wydasz na niego nawet złotówki

Więcej o: