Kiedy jest Dzień Chłopaka 2022? Czym różni się od Dnia Mężczyzn?

Dzień Chłopaka 2022 zbliża się wielkimi krokami. Nie zapomnijmy o najbliższych nam mężczyznach i okażmy im naszą miłość i sympatię.

Dzień Chłopaka to jedno z kilku świąt obchodzonych w Polsce, podczas których uwaga poświęcana jest przedstawicielom płci męskiej. Niezwykle istotnymi dniami w naszej kulturze są bowiem także Dzień Ojca czy Dzień Dziadka. Do tego dochodzi także Dzień Mężczyzn, który w ostatnim czasie przybiera na popularności.

Zobacz wideo Śmietanowiec

Dzień Chłopaka 2022 - kiedy wypada?

Dzień Chłopaka to święto obchodzone przez polskich nastolatków 30 września. W tym roku wypada więc ono w piątek. Dzień ten obchodzony jest jednak nie tylko w Polsce. I tak w Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka przypada na 5 kwietnia, w Norwegii - 7 października, w Kanadzie - 25 listopada, a na Malcie 7 lutego. W Japonii natomiast, w której ma ono swoją najdłuższą tradycję (obchodzono je tam już w VI w.n.e.), po II wojnie światowej zostało przemianowane na Dzień Dziecka i w takiej formie obchodzone jest co roku 5 maja. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjne Dzień Mężczyzny. Zabawne i romantycznie życzenia dla każdego

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzn

Dzień Chłopaka jest świętem nieoficjalnym, obchodzonym raczej przez nastolatków niż dorosłych mężczyzn (choć zdarzają się tu oczywiście wyjątki). Do tych drugich skierowany jest bowiem Dzień Mężczyzn, który przypada na 10 marca, dwa dni po Dniu Kobiet. To ważne święto służące promowaniu pozytywnych wzorców do naśladowania, a także zwracaniu uwagi na problemy, z jakimi zmagają się mężczyźni. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie przypada natomiast na 19 listopada. Święto to jest obchodzone w ponad 80 państwach, między innymi w Holandii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych czy Republice Południowej Afryki.

Dzień Chłopaka 2021. Najlepsze wierszyki z okazji święta wszystkich chłopaków Dzień Chłopaka 2021. Wierszyki, rymowanki, życzenia

Więcej o: