Emeryci otrzymają w 2023 r. 13., 14. i 15. emeryturę? "GW": PiS kupuje wyborcze głosy

Seniorzy otrzymają w 2023 r. aż trzy dodatkowe emerytury? Z wypowiedzi polityków można wnioskować, że 14. emerytura pozostania wypłacana także w przyszłym roku, do tego dojdzie także 15. emerytura. Zdaniem "Wyborczej" ta miałaby zostać wypłacona jednorazowo.

Zdaniem "Gazety Wyborczej" w przyszłym roku emeryci mogą liczyć nawet na trzy świadczenia. 13. i 14. emerytura mają bowiem pozostać wypłacane, a do tego może dojść także nowe świadczenie - tak zwana piętnastka. 

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Emeryci otrzymają w 2023 roku trzy dodatkowe emerytury? "GW": "Czternastka" zostanie utrzymana

W połowie lipca ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że w 2023 roku wypłata "czternastki" najprawdopodobniej zostanie utrzymana. - 14. emeryturę będziemy analizować, najprawdopodobniej ona będzie, gdyż sytuacja będzie się normowała. Natomiast decyzje ostateczne i ustawy będziemy procedowali na początku roku - powiedziała polityczka. Zdaniem wyborczej.biz miałby to być "jeden z głównych programów PiS dla emerytów na przyszły rok".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co z 15. emeryturą? Duda: "Trzeba będzie ją rozważyć", "Wyborcza": Będzie wypłacana jednorazowo

W sierpniu Andrzej Duda został zapytany na antenie Radia ZET o pomysł wprowadzenia 15. emerytury. Prezydent zapowiadał ją bowiem podczas swojej kampanii wyborczej w 2020 roku. - Dzisiaj trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej - odpowiedziała głowa państwa rozgłośni, dodając, że "jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to trzeba będzie ją rozważyć". - To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował - stwierdził. "Nasze źródło w rządzie mówi, że 15. emerytura ma być jednorazowo wypłacana tylko w 2023 r." - pisze natomiast "Wyborcza". 

Cały tekst "Ponad 70 mld zł na emerytów. PiS kupuje wyborcze głosy" przeczytasz na stronie "Gazety Wyborczej" pod tym adresem

Więcej o: