Dobry start 2022. Do kiedy można składać wnioski? Kiedy ruszą wypłaty?

Dobry start to finansowa pomoc dla rodziców, dzięki której mogą skompletować wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Do kiedy można składać wnioski? Kiedy ruszą wypłaty 300 plus?

Dobry start jest jednorazowym wsparciem w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny mogą otrzymać świadczenie bez względu na dochód. Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że w tym roku świadczeniem objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł - czytamy na portalu pit.pl.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy nasze emerytury będą głodowe?

Dobry start 2022. Do kiedy można składać wnioski?

Podobnie jak w roku ubiegłym po świadczenie można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:

  • portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, 
  • bankowości elektronicznej.

Jeśli wniosek został złożony w lipcu lub sierpniu, pieniędzy można się spodziewać do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach (tj. wrześniu, październiku lub listopadzie) wypłata nastąpi w ciągu 2 miesięcy.

Dzieci (zdjęcie ilustracyjne)500 plus - do kiedy trzeba złożyć wniosek? Jak to zrobić?

Komu przysługuje świadczenie?

300 plus to wsparcie przyznawane na wyprawkę szkolną dziecka do 20. roku życia lub - w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - do 24. roku życia. Rodzice lub opiekunowie mogą ubiegać się o to świadczenie raz w roku.

"Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Rządowy program Dobry Start nie obejmuje również studentów" - czytamy na stronie rządowej.

Świadczenie pielęgnacyjne 2022. Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)Świadczenie pielęgnacyjne 2022. Ile wynosi po waloryzacji?

Więcej o: