Powrót do szkoły. Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? [PORADNIK]

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 już blisko. Jaki strój będzie odpowiedni? Jakie dodatki sprawią, że galowy ubiór nie będzie nudny? Porady znajdziesz w artykule.

Nowy rok szkolny 2022/2023 ruszy już w tym w tygodniu. W czwartek 1 września uczniowie wrócą do szkół tylko na oficjalne rozpoczęcie, a od piątku zaczną regularne zajęcia.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Horoskop (zdjęcie ilustracyjne)Horoskop na koniec wakacji [wszystkie znaki zodiaku]

Jak ubrać dziecko z okazji rozpoczęcia roku szkolnego? Czego nie zakładać?

Na szkolne uroczystości trzeba przyjść ubranym elegancko, "na galowo", ale to wcale nie znaczy, że strój ma być nudny. Uczniowie i uczennice nie muszą zjawiać się na akademiach wyłącznie w białych koszulach i czarnych garniturach/marynarkach czy sukienkach/spódniczkach. Mogą wybrać ubrania w innych stonowanych kolorach - granatowym, ciemnobrązowym, ciemnozielonym, grafitowym, popielatym lub w pastelowych odcieniach.

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Warto pamiętać, że w takich okolicznościach nie każde spodnie się sprawdzą - niektóre kroje dżinsów mogą być zbyt codzienne. Chłopcy mają do wyboru typowe spodnie garniturowe, z kantem albo chino, a dziewczyny np. cygaretki, dzwony lub kuloty, ewentualnie spódniczki i sukienki. Lepiej nie ubierać topów czy t-shirtów, a tym bardziej crop topów - strój nadal powinien być schludny, elegancki i formalny. Jeśli chodzi o buty, to mogą być płaskie lub na lekkim obcasie - koniecznie zakrywające palce.

'Dobry Start', czyli 300 plus (zdjęcie ilustracyjne)Wyprawka szkolna 300 plus - dla kogo? Do kiedy złożyć wniosek?

Co zrobić, żeby strój nie był nudny? Wybierz dodatki

Do stroju na rozpoczęcie roku szkolnego można dobrać niebanalne dodatki. W przypadku dziewczyn będą to m.in. akcesoria do włosów (np. opaski, spinki), różnego rodzaju biżuteria, szaliki i apaszki oraz rajstopy z oryginalnym, ale niekrzykliwym wzorem. Chłopcy mogą wybrać np. paski, szelki, szaliki, muchy czy krawaty.

Więcej o: