Wyprawka szkolna 300 plus - dla kogo? Do kiedy złożyć wniosek?

Do kiedy złożyć wniosek o świadczenie 300 plus, żeby pieniądze otrzymać jeszcze we wrześniu? Komu przysługuje to wsparcie finansowe? Podpowiadamy.

Złożenie wniosku o świadczenie z programu "Dobry start" do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września - przypomniała prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Rodzice mogą otrzymać wsparcie w wysokości 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej bez względu na dochody. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz wideo W jaki sposób sytuacja w Ukrainie wpłynie na nasze dzieci?

300 plus - jak złożyć wniosek?

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski powiedział, że wnioski o świadczenie można składać do końca listopada. Jak dodał, kwota wypłaconych dotąd świadczeń wyniosła ponad miliard złotych. Przyznano wsparcie dla 3,7 mln dzieci.

Wniosek można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną i przez portal Emp@tia ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Według najnowszych danych ZUS rodzice złożyli około 2 milionów 900 tysięcy wniosków o "Dobry start" obejmujących ponad 4 miliony 100 tysięcy dzieci. Uprawnionych do tego świadczenia jest około 4 milionów 400 tysięcy dzieci.

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Koniec bonu turystycznegoBon turystyczny. Kończy się czas na wykorzystanie. Jak to zrobić?

Komu przysługuje świadczenie 300 plus?

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od siedmiu do 20 lat, a w przypadku uczących się z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Seniorzy (zdjęcie ilustracyjne)Zła wiadomość dla seniorów. ZUS może im zawiesić wypłatę świadczenia

Więcej o: