Niedziele handlowe 2022. Czy 28 sierpnia sklepy będą otwarte? Gdzie tego dnia zrobić zakupy?

Czy w najbliższą niedzielę 28 sierpnia sklepy będą otwarte? W jakich terminach wypadają niedziele handlowe w 2022 r.? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

W 2018 r. weszła w życie ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele. Od 2020 r. sklepy pozostają czynne tylko w siedem niedziel w roku. W większości ich terminy są związane z wydarzeniami, które powodują większy ruch w sklepach - jak święta czy początek i koniec roku szkolnego.

Niedziele handlowe 2022. 28 sierpnia otwarte będą wszystkie sklepy

Tak jest i tym razem - najbliższa niedziela 28 sierpnia poprzedza rozpoczęcie roku szkolnego, a zatem jest jedną z niewielu w tym roku niedziel handlowych. Bez przeszkód będzie można wybrać się na większe zakupy do supermarketów i innych sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte będą także centra handlowe.

W 2022 roku będą jeszcze dwie niedziele handlowe - 11 grudnia i 18 grudnia.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Zostawiają dziecko w samochodzie i idą do sklepu. Adwokat: To może zakończyć się więzieniem

Zakaz handlu w 2022 roku. Sklepy zamknięte nie tylko w niedziele. Sprawdź harmonogram

Warto pamiętać, że sklepy nieczynne są nie tylko w niedziele niehandlowe, ale także w najważniejsze państwowe i kościelne święta:

  • 1 listopada 2022 r. - Wszystkich Świętych - wtorek;
  • 11 listopada 2022 r. - Narodowe Święto Niepodległości - piątek;
  • 25 grudnia 2022 r. - Boże Narodzenie - pokrywa się z niedzielą;
  • 26 grudnia - drugi dzień Bożego Narodzenia - poniedziałek.

W tych dniach zakupy będzie można zrobić tylko w sklepikach, gdzie za ladą stanie właściciel, a także w aptekach czy kwiaciarniach. Od 1 lutego w niedziele niehandlowe mogą działać także sklepy o statusie placówki pocztowej, które wykażą jednocześnie, że z tego tytułu osiągają co najmniej 40 proc. przychodów.

Więcej o: