Przetrzyj włosy folią aluminiową, a nie pożałujesz. Ten trik pomoże ci je ujarzmić

Folia aluminiowa kojarzy nam się przede wszystkim jako akcesorium wykorzystywane w kuchni. Jednak korzystają z niej także fryzjerzy podczas wykonywania zabiegów farbowania. Jak wykorzystać folię aluminiową do poprawy kondycji włosów? Przekonaj się już teraz.

Folia aluminiowa to uniwersalny produkt, który można wykorzystać w wielu sytuacjach. Przede wszystkim kojarzy nam się ona z gastronomią i pakowaniem produktów spożywczych. Jednak jej zastosowanie jest zdecydowanie szersze. Chętnie sięgają po nią m.in. fryzjerzy, którzy wykorzystują gotowe paski folii aluminiowej do zabiegu farbowania włosów. Jak w domu można ją wykorzystać do poprawy wyglądu naszej fryzury? Przede wszystkim będzie pomocna w ujarzmieniu puszących się i elektryzujących kosmków. 

Ta domowej roboty wcierka przyspiesza porost włosów i zatrzymuje ich wypadaniePrzyspiesza porost włosów i zatrzymuje ich wypadanie. Perełka za 1,50 zł

Elektryzujące się włosy? Folia aluminiowa pomoże się z nimi uporać!

Elektryzowanie się włosów to problem dotykający zarówno kobiet jak i mężczyzn. Częściej mierzymy się z nim zimą, kiedy na naszych głowach lądują czapki i częściej nosimy ubrania zakładane "przez głowę". Zjawisko elektryzowania się włosów jest bowiem konsekwencją pocierania ich o różne materiały, co powoduje naładowanie i efekt unoszenia. 

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po krokuJak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Niestety latem elektryzujące i puszące się włosy również mogą być kłopotliwe. Dzieje się to wówczas najczęściej na skutek zbyt niskiego poziomu nawilżenia. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o właściwy dobór kosmetyków do pielęgnacji w tym okresie. Warto też korzystać z domowych sposobów na nawilżenie niezdyscyplinowanych pasm. 

maska na włosyKosztuje 2 zł, a działa jak botoks za 200 zł. Maska, która działa cuda

Musisz wyjść, a Twoje włosy elektryzują się? Sięgnij po folię aluminiową i przetrzyj nią włosy. Efekt wprawi Cię w zdumienie!

Niespodziewanie musisz wyjść z domu, a Twoje włosy pozostają w nieładzie i są mocno naelektryzowane? Nie martw się. Dzięki sprytnemu trickowi jednej z influencerek w kilka sekund opanujesz puszące się kosmyki. Wystarczy sięgnąć po folię aluminiową i przetrzeć nią włosy. Pocierać należy każde pasmo w kierunku z góry na dół - tak jak rosną. Zabieg należy wykonywać delikatnie, nie szarpiąc końcówek. Folia w kilka chwil zneutralizuje ładunki elektryczne i pomoże doprowadzić fryzurę do ładu. 

Zobacz też: Jak pozbyć się łupieżu? Te domowe płukanki oraz wcierki rozwiążą twój problem

Więcej o: