Inwazja biedronek azjatyckich. Jak się ich pozbyć? Skuteczne domowe sposoby na niebezpieczne owady

Biedronki azjatyckie mogą być niebezpieczne. Jak się pozbyć intruzów z naszego mieszkania? Najczęściej atakują jesienią, próbując się dostać do domów przez wszelkie możliwe szczeliny.

Azjatyckie biedronki w Polsce czują się już jak u siebie. Niestety, pochodzące ze wschodu owady mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. Próbują dostać się do naszych mieszkań - są ich tysiące, dlatego niektórzy mówią o prawdziwej inwazji. Jak się pozbyć nakrapianych intruzów?

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z dyskontu jest wiarygodny?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Biedronki azjatyckie. Dlaczego są groźne? Czy gryzą?

Biedronki azjatyckie zwykle probuja dostać się do naszych domów na początku jesieni. Owady wciskają się we wszystkie możliwe szczeliny - często można je znaleźć przy framugach okien czy w okolicach drzwi. W jednym miejscu gromadzą się nawet tysiące takich biedronek. Warunki, jakie im sprzyjają to wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza.

Kiszone ogórki (zdjęcie ilustracyjne)Dlaczego ogórki kiszone są puste w środku? Można temu zapobiec

Biedronki azjatyckie można spotkać już w całej Europie. Goszczą też w obu Amerykach. W przeciwieństwie do polskich biedronek te azjatyckie są groźne - ich ukąszenia mogą wywołać poważne reakcje alergiczne. Lepiej ich nie dotykać, żeby uniknąć takich konsekwencji jak zapalenie spojówek, wysypka, a nawet problemy z oddychaniem i nasilenie astmy.

Jak pozbyć się biedronek azjatyckich?

Domowym sposobem na skuteczne i tanie pozbycie się biedronek, jest użycie odkurzacza. Ważne, żeby był to taki z papierowym workiem. Uruchamiamy urządzenie i wciągamy wszystkie biedronki. Najważniejsze jednak, to jak najszybciej worek wyrzucić do śmieci - do kontenera poza naszym domem. Możemy też użyć olejków eterycznych o zapachu mentolu lub kamfory.

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? - zdjęcie ilustracyjneJak ochłodzić mieszkanie podczas upałów? Proste i tanie sposoby

Żeby uniknąć inwazji owadów, warto też zamontować w oknach moskitiery. Sprawdzą się też takie rozwiązania jak lampy owadobójcze.

*******************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: