Nocujesz w hotelu? Nie zapomnij zawiesić szklanki na klamce!

Spędzając noc w obcym miejscu pierwszą rzeczą, o którą powinien zadbać każdy z nas, jest bezpieczeństwo. Niestety na wakacjach (i nie tylko) jesteśmy narażeni na kradzieże, dlatego warto znać kilka sposobów, jak zabezpieczyć siebie i swoją własność.

Nocowanie w hotelach, pensjonatach i tym podobnych miejscach zdarza nam się coraz częściej - czy to przy okazji wakacji, weekendowych wypadów czy też podczas służbowych podróży. Bez względu na okoliczności powinniśmy zdawać sobie sprawę, że w miejscach takich pojawiają się też osoby, które niekoniecznie skupione są na wypoczynku. Dlatego warto znać kilka tricków, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, jak np. kradzież. 

Szklanka na klamce w pokoju, czyli prowizoryczny system alarmowy

Kładąc się spać, często jesteśmy bardzo zmęczeni, co sprawia, że nasz sen jest naprawdę mocny. Sprytny włamywacz może wykorzystać naszą niemoc i w tym czasie wynieść z pokoju cenne przedmioty, jak portfel czy aparat fotograficzny. Dlatego też, aby nie dać się zaskoczyć warto zawsze przed snem zawiesić na klamce szklankę, która w razie gdyby ktoś chciał wejść do środka, ostrzeże nas przed zbliżającym się intruzem. Sam hałas spadającego szkła może też skutecznie odstraszyć złodzieja przed ewentualną powtórną próbą. 

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Jak zabezpieczyć pokój hotelowy pod naszą nieobecność?

Przebywając w hotelu na wakacjach, większość czasu spędzamy poza pokojem, w którym jednak często pozostają cenne dla nas przedmioty, np. dokumenty. Najprostszym sposobem jest wynajęcie hotelowego sejfu, w którym przechowamy te rzeczy na czas naszej nieobecności. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przedsięwziąć też innych środków ostrożności. Przede wszystkim za każdym razem przed wyjściem sprawdzajmy, czy okna i drzwi są dokładnie zamknięte. 

Aby stworzyć wrażenie, że ciągle jesteśmy w pokoju, możemy zostawić włączony telewizor, a na klamce pokoju pozostawić standardową zawieszkę: "Nie przeszkadzać" - w ten sposób osoba chcąca zajrzeć do środka nie będzie miała pewności czy nie natknie się przypadkiem na tę zamieszkującą dany pokój. 

Zobacz też: Stewardessa radzi, jak spakować bagaż na wakacje. "Ja stosuję zasadę pół na pół"

Więcej o: