Kiedy sadzić hortensje? Jakich błędów nie popełniać? [PORADNIK]

Hortensje nie są kwiatami trudnymi w uprawie. Każdemu jednak może zdarzyć się popełnienie przy nich błędu. Jak dbać o te kwiaty, by cieszyły nasze oko swoimi pięknymi kolorami? Kiedy najlepiej je sadzić? Odpowiadamy.

Hortensje są kwiatami, które cieszą się dużą popularnością w naszych ogrodach. Wszystko dzięki dorodnym wielkim kwiatom, których kolory urzekają niemal każdego. Jak każda roślina, ta również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. 

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Kiedy sadzić hortensje? Jeśli zdecydujesz się na to jesienią, pamiętaj o ważnej rzeczy

Sposób sadzenia hortensji ma znaczenie. Odpowiednie przygotowanie do tego procesu sprawi, że nasz krzew zakwitnie gęsto i będzie odporny na choroby. Hortensje w doniczkach sprzedaje się nawet wczesną wiosną. Można je sadzić właściwie przez cały sezon - najkorzystniejsza pora to jednak jesień i wiosna.

Najlepiej, jeśli sadzonkę umieścimy w gruncie zaraz po zakupie. Najlepiej zrobić to w pochmurny dzień, ale ważne, by nie było zimno. Kwiaty źle znoszą bowiem niską temperaturę. Jeśli decydujemy się na termin jesienny, warto zabezpieczyć sadzonkę przed mrozem

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ogórki kiszone (zdjęcie ilustracyjne)Czemu ogórki kiszone są puste w środku? Jak tego uniknąć? [PORADNIK]

Jak uprawiać hortensje? Nie popełniaj tych błędów! 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy uprawie hortensji jest nieodpowiednio dobrane stanowisko. Hortensje najbardziej lubią półcień, nie służy im ostre słońce. 

Kolejny ważny aspekt uprawy to odpowiednie podłoże. Hortensje lubią kwaśną glebę, dlatego przed posadzeniem warto ją odpowiednio przygotować. Bryłę korzeniową namocz, a po posadzeniu podlej obficie. 

Pokój hotelowy - zdjęcie ilustracyjneSzklanka na klamce i inne triki, które warto wykorzystać w hotelu

Warto pamiętać też o nawozie. Hortensje potrzebują regularnego i odpowiedniego nawożenia. Warto zacząć dostarczać roślinie odpowiednie składniki już wiosną, jeszcze przed kwitnieniem. W czasie sezonu wegetacyjnego warto używać nawozów bogatych w azot. Dobra będzie też gnojówka z pokrzyw. 

Jeśli chcesz, by hortensja miała dużo kwiatów, warto regularnie ją przycinać, ale tylko kwiatostan, który już przekwitł. Nie usuwaj pąka wierzchołkowego. Najlepiej robić to najpóźniej wczesną jesienią, wtedy pędy nie zmarzną. Jeśli przytniesz je wiosną, pobudzisz roślinę do wypuszczania nowych pędów. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: