Do kiedy trwa rekrutacja na studia 2022/2023? Harmonogram rekrutacji. Nie przegap terminu

Kiedy zapisać się na studia? Rok akademicki 2022/2023 nadchodzi wielkimi krokami. Żeby w październiku rozpocząć studia, trzeba wcześniej zapewnić sobie miejsce na liście studentów. Do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja na studia na rok akademicki 2022/23 rozpoczęła się już w marcu. W ponad 350 uczelniach w Polsce przyszli studenci mogą zapisywać się na wybrane kierunki poprzez specjalne platformy cyfrowe. Do kiedy można się zapisać na studia?

Zobacz wideo Kossakowski pod wpływem „Projektu Cupid" w wieku 50 lat poszedł na studia. „W dziekanacie powiedzieli mi, żebym spoważniał"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rekrutacja na studia 2022/23. Jak zapisać się na studia?

Osoby świeżo po maturze - ale także te, które chcą ponownie wkroczyć na ścieżkę edukacji w październiku 2022 roku, zapisują się na studia. Na polskich uczelniach trwa rekrutacja. Wnioski o przyjęcie na studia składa się elektronicznie - trzeba założyć specjalne konto, na platformie wybranej uczelni, uzupełnić najważniejsze dane oraz wgrać zdjęcie. Konieczna jest także opłata rekrutacyjna.

Rekrutacja na studia 2022/23. Do kiedy można się zgłaszać na studia?

W Polsce nie ma jednej obowiązującej we wszystkich uczelniach i na wszystkich kierunkach daty zakończenia rekrutacji. W wielu przypadkach obowiązuje kilka tur rekrutacji, uruchamianych w zależności od zainteresowania danym kierunkiem studiów.

Uniwersytet Gdański - zdjęcie ilustracyjneUniwersytet Gdański opublikował błędne wyniki rekrutacji na studia

W większości uczelni, zwłaszcza w przypadku studiów stacjonarnych, pierwsza tura rekrutacji już się zakończyła. Np. na Uniwersytecie Warszawskim zgłoszenia przyjmowane były do 5 lipca, tak samo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nieco dłużej na przyszłych studentów czekała Politechnika Warszawska - do 6 lipca, oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - do 11 lipca.

Co można zrobić, jeśli nie złożyło się wniosku w tych terminach?

Dodatkowa rekrutacja na studia 2022/23

Warto spróbować swoich szans w drugiej turze rekrutacji. To też okazja, żeby nie tracić roku, dla tych osób, które musiały poprawiać maturę, lub nie zostały przyjęte na kierunek pierwszego wyboru.

Nowa matura - od kiedy? Sporo zmian pojawi się na arkuszachMatura 2022. Jak obliczyć punkty na studia? Co to jest "system wagowy"?

Warto pamiętać, że rekrutacja dodatkowa jest przeznaczona dla wszystkich - nie tylko dla tych, którzy brali udział w pierwszej turze. Druga tura jest ogłaszana, po wynikach pierwszej - indywidualnie na każdej uczelni. Daty różnią się też w zależności od kierunku.

*******************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: