Dni wolne od pracy 2022. Najbliższy dzień wolny już w tym miesiącu. Kiedy przypada długi weekend?

Dni ustawowo wolnych od pracy w całym roku jest niewiele, jednak warto pamiętać, kiedy przysługuje nam dzień wolny, aby dobrze go wykorzystać. Najbliższa okazja do dłuższego weekendu przypada już w tym miesiącu. Kiedy kolejne dni wolne w tym roku?

Dni wolnych od pracy w tym roku jest dokładnie 13. Jeśli dodamy do nich weekendy, okazuje się, że możemy odpocząć przez 114 dni, łącznie z dniami przysługującymi za święta, które wypadają w sobotę. W tym roku najmniej pracowaliśmy w styczniu, natomiast miesiącami bez dni wolnych od pracy był luty, marzec, lipiec, wrzesień i październik. Tak więc w sierpniu możemy liczyć na dzień wolny od pracy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Widok na plażę w Łebie o godz. 15:20Łeba. Na plaży tłumy turystów, ratownicy SAR apelują o ostrożność

Dzień wolny od pracy. Kiedy przypadają wolne dni w tym roku?

W sierpniu dzień wolny od pracy przypada 15 sierpnia. Tego dnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tak więc najbliższy weekend będzie o jeden dzień dłuższy. Kolejne świąteczne dni, które będą wolne od pracy, przypadają w listopadzie i grudniu. Następne dni wolne od pracy będziemy mogli wykorzystać dokładnie 1 listopada (wtorek) - Wszystkich Świętych, 11 listopada (piątek) - Święto Niepodległości, 25 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie oraz 26 grudnia (poniedziałek) - drugi dzień Bożego Narodzenia.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Dzień wolny od pracy. Czy mamy wolne, gdy święto przypada w sobotę?

Według Kodeksu Pracy od 8 października 2012 roku "każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin". Oznacza to, że w przypadku, gdy święto przypada w sobotę, osobom zatrudnionym należy się dodatkowy dzień wolny. Dotyczy to osób, które pracują w wymiarze 40 godzin tygodniowo. Jeśli dzień wolny wypada w niedzielę, nie należy się kolejny dzień wolny.

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na sierpień. Czy warto planować urlop? Synoptyk IMGW odpowiada

Więcej o: