Szklanka na klamce i inne triki, które warto wykorzystać na wakacjach w hotelu

Jadąc na wakacje, chcemy odetchnąć, dlatego często zapominamy o względach bezpieczeństwa. Niestety, turyści bywają najlepszym celem dla złodziei. Jak się przed nimi chronić? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Chcąc cieszyć się wakacjami bez nieprzyjemnych przygód, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Zamawiając nocleg, zwykle bierzemy pod uwagę cenę, lokalizację i warunki oferowane nam przez hotel. Na miejscu warto za to pamiętać o kilku prostych sposobach, które pozwolą odstraszyć złodziei, czyhających na turystów.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na złodzieja w hotelu. Szklanka na klamkę!

Dobrym sposobem na stworzenie w hotelu prowizorycznego "systemu alarmowego" jest zawieszenie na klamce szklanki, którą z pewnością znajdziemy w pokoju. Pierwszą szklankę nasuwamy na klamkę, a kiedy konstrukcja jest stabilna, stawiamy na nią drugą szklankę. Jeśli w nocy ktoś będzie próbował otworzyć nasze drzwi, obudzi nas huk tłuczonego szkła. Taki raban prawdopodobnie odstraszy też złodzieja.

Wakacje, plaża (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny to 500 lub 1000 zł na dziecko. Jak skorzystać? Do kiedy?

Te rzeczy warto sprawdzić po wejściu do pokoju hotelowego

Wchodząc do pokoju hotelowego, najpierw warto sprawdzić łazienkę. Na lustrze szminką lub markerem należy narysować wyraźną linię. Jeśli zobaczymy dwie linie - namalowaną i odbitą, to znaczy, że wszystko jest okej. Jeśli jednak linia jest tylko jedna, może to znaczyć, że w naszej łazience mamy lustro weneckie.

Co robić przed wyjściem z pokoju hotelowego?

Przed opuszczeniem pokoju hotelowego na dłuższy czas powinniśmy odpowiednio go zabezpieczyć. Przede wszystkim, sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna są dobrze zamknięte. Dodatkowo warto zostawić włączony telewizor, a na klamce wywiesić zawieszkę "nie przeszkadzać". Dzięki temu potencjalny złodziej pomyśli, że ktoś jest cały czas w pokoju.

SaunaAlbania. Czworo turystów udusiło się w saunie. "Członkowie rodziny"

***************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: