Te trzy produkty wystarczą, by mieć lśniące panele bez smug. Wszystkie składniki znajdziesz w domu

Czym i jak myć panele, by były nie tylko czyste, ale i lśniące? To prostsze niż mogłoby ci się wydawać. Domowe detergenty możesz stworzyć przy pomocy produktów, które bez wątpienia masz w swojej kuchni.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że aby cieszyć się czystymi, lśniącymi panelami bez smug, nie musimy inwestować dużych środków w sklepowe specyfiki. Produkty do przecierania podłogi z powodzeniem zrobimy sami - szybko i tanio.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Domowe sposoby na czyste panele

Zanim zabierzemy się do mycia podłogi, istotne jest jej staranne oczyszczenie. Możemy zrobić to przy pomocy zmiotki i szufelki lub odkurzacza, ważne jedynie, by nie zarysować paneli zbyt szorstkim włosiem, ale także pozostałościami brudu podczas samego już mycia. 

Kiedy usuniemy już z podłogi resztki kurzu czy piasku, czas przejść dalej. Pamiętajmy jednak, że panele nie lubią wilgoci, starajmy się więc dokładnie odciskać szmatki czy mopy, by wilgoć nie dostała się w żadne szczeliny. No dobrze, czym jednak myć panele? Jeśli nie chcemy korzystać ze sklepowych detergentów, z łatwością możemy przygotować własne mieszkanki. Możemy do tego wykorzystać:

  • ocet (w proporcjach: łyżka octu na dwa litry wody);
  • płyn do naczyń z ciepłą wodą;
  • pół litra gorącej wody, szklanka sody (to opcja skierowana do bardzo dużych, tłustych zabrudzeń).

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na muchy w domu. To m.in. prosta czynność, o której wiele osób zapomina Co odstrasza muchy? Sprawdzone domowe sposoby

Jak myć podłogę? W ten sposób panele będą lśniące i bez smug

Ocet, który znajduje się na kuchennych półkach większości z nas, okazuje się być świetnym środkiem do nabłyszczania paneli. Jeśli jednak chcemy wzmocnić jego działanie czyszczące, możemy zwiększyć ilość octu dolewanego do wody, pamiętajmy jednak, że wówczas jego charakterystyczny zapach będzie silniejszy. Można go częściowo zneutralizować, dodając do mieszanki kilka kropel olejku eterycznego. Pamiętajmy także, że lepsze efekty czyszczące uzyskamy, korzystając z ciepłej lub chociaż letniej wody podczas mycia. By natomiast uniknąć smug na podłodze, warto podłogę po każdym myciu przecierać suchą szmatką. 

Skuteczne sposoby na mrówki. Wykorzystaj produkty, które masz w kuchni. Insekty ich nie znoszą Mrówki w mieszkaniu. Tanie i skuteczne sposoby na pozbycie się intruzów

Więcej o: