Mateusz Berger zastąpi Piotra Naimskiego. Kim jest nowy pełnomocnik ds. infrastruktury energetycznej?

Mateusz Berger zastąpi Piotra Naimskiego na stanowisku pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. O nazwisku następcy Naimskiego poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Naimski o swoim odwołaniu poinformował w środę w mediach społecznościowych. Pełnił tę funkcję od 2015 roku. Był zdeklarowanym zwolennikiem energii jądrowej. "Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i 'wszystko blokuję'" - napisał na Facebooku. To za jego kadencji został zbudowany Baltic Pipe, czyli połączenie gazociągowe z Norwegią. Kim jest następca Naimskiego, Mateusz Berger? 

Zobacz wideo Rosyjski gaz nie płynie już do Polski. Jacek Ozdoba: Magazyny są zapełnione w ok. 76%

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz Berger nowym pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej

O powołaniu następcy Naimskiego poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Mateusz Berger nowe stanowisko miał zająć w poniedziałek.

- W tej chwili zostało obsadzony ten wakat, który miał pan minister Naimski, po to, żeby realizować te wymogi, które wynikają z ustawy o zarządzaniu strategiczną infrastrukturą energetyczną - stwierdził Mueller cytowany przez TVN24. - Te działania będzie podejmował pan minister Berger - podkreślił.

Rzecznik rządu tłumaczył też powody dymisji Naimskiego. - W tej chwili mamy pewną zmianę co do struktury funkcjonowania energetyki i wyłącznie z tego powodu doszło do zmiany na stanowisku, które zajmował do tej pory pan minister Naimski - podkreślał.

Kim jest Mateusz Berger?

Na rządowej stronie znalazł się już biogram Mateusza Bergera. Następca Naimskiego jest adwokatem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Najpierw pracował w kancelarii, a później w dziale prawnym banku. "Pełnił również funkcję Dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju oraz Dyrektora Departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - czytamy na gov.pl.

"Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansowania inwestycji, nadzoru korporacyjnego oraz prawnych aspektów działalności spółek prawa handlowego" - deklarują autorzy sylwetki.

Berger od 2017 do 2019 roku miał być członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., następie został członkiem Zarządu ARP S.A. Nadzorował projekty inwestycyjne i restrukturyzacyjne. Miał przede wszystkim być zaangażowany w projekty związane z morską energetyką wiatrową.

***********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: