Dodatkowe pieniądze na dziecko. Lada moment ruszą pierwsze wypłaty. Jak złożyć wniosek?

Już w poniedziałek ruszą pierwsze wypłaty pieniędzy z programu "Dobry Start". W ramach świadczenia rodzice dzieci uczęszczających do szkoły otrzymają dodatek w wysokości 300 zł na zakup podręczników oraz przyborów szkolnych. Jak złożyć wniosek o 300 plus? Odpowiadamy.

Wnioski w ramach programu "Dobry Start" można składać już od 1 lipca. Ubiegać się o świadczenie można jeszcze do 30 listopada 2022 roku. 

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

"Dobry start". Od poniedziałku ruszą pierwsze wypłaty 300 plus 

- Trwa składanie wniosków w rządowym programie DobryStart. Od 1 lipca rodzice złożyli już wnioski o wyprawkę szkolną dla ponad 1,8 mln dzieci. Pierwsze wypłaty świadczenia ruszą w przyszłym tygodniu - mówiła w piątek 15 lipca ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Pierwszych wypłat możemy spodziewać się już w poniedziałek 18 lipca. 

Przypomnijmy, aby otrzymać dodatkowe pieniądze na wyprawkę szkolną jeszcze przed końcem września, wniosek należy złożyć przed końcem wakacji

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje 2022. Plażowicze na kąpielisku w Gdańsku-Brzeźnie Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Jak pobrać bon? [PORADNIK]

"Dobry Start" to świadczenie dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczą się w szkole i nie przekroczyły 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia. 300 plus (podobnie jak w przypadku 500 plus) przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Wniosek o 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną przez:

  • portal emp@tia;
  • bankowość elektroniczną;
  • portal PUE ZUS.

Zwolnienie lekarskie (zdjęcie ilustracyjne) Zwolnienie lekarskie L4. Kiedy można stracić zasiłek chorobowy? [LISTA]

Wnioski zostaną rozpatrzone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od ubiegłego roku obsługuje wypłatę świadczenia. Środki na wyprawkę dla dziecka są wypłacane na konto bankowe uwzględnione we wniosku, nie ma możliwości wypłaty gotówkowej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: