Wyprawka szkolna "Dobry start". Świadczenie 300 plus. Kiedy wyprawka trafi do uczniów?

Ruszyła wypłata tzw. wyprawki szkolnej, która przysługuje dzieciom, uczęszczającym do szkół. W ramach programu "Dobry start" dzieci otrzymają 300 zł. W tym roku z programu skorzysta kilka milionów dzieci.

Wypłata tzw. wyprawki szkolnej rozpoczęła się 18 lipca. Według ustaleń ZUS-u wyprawkę może otrzymać w tym roku nawet 4,4 mln dzieci w całej Polsce. Wnioski o wypłatę można składać do 30 listopada 2022 r. Świadczenie to jest przyznawane przez ZUS po raz drugi.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Emerytura 'Mama 4+'. Świadczenie za wychowanie co najmniej czworga dzieci. Ile można zyskać? (zdjęcie ilustracyjne)Emerytura za urodzenie dzieci. Polki mogą otrzymać nawet 1338 zł

Wyprawka szkolna "Dobry start". Świadczenie 300 plus jest już wypłacane

Wszystkie wnioski są przyjmowane elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. Osoby, które już złożyły niezbędne dokumenty, mogą się spodziewać wypłaty wyprawki w najbliższym czasie. Jeśli płatność nie będzie się pojawiać, może się okazać, że niezbędne jest przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Pamiętajmy, że ZUS ma czas na rozpatrzenie wniosków złożonych do 31 sierpnia do 30 września 2022 roku.

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura

Wyprawka szkolna "Dobry start". Świadczenie 300 plus - kto je otrzyma?

W programie "Dobry start mogą uczestniczyć wszyscy rodzice bez względu na swoje dochody. Jednorazowo jest przyznawane 300 zł, które powinno zostać przeznaczone na zakup podręczników, artykułów biurowych oraz niezbędnego do nauki wyposażenia. Wyprawka jest przyznawana raz w roku dla dziecka, które uczy się w szkole. Dzieciom z niepełnosprawnościami przysługuje ono do 20. lub 24. roku życia. Wnioski na kolejny okres świadczeniowy są przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie go do końca sierpnia zagwarantuje wypłatę do 30 września 2023 r.

Bon Turystyczny - Jak skorzystać? - zdjęcie ilustracyjneBon turystyczny 2022. Jak go aktywować? Kto może odebrać 1000 zł?

Więcej o: