Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Jak pobrać bon? [PORADNIK]

W dalszym ciągu rodziny mogą wykorzystać Polski Bon Turystyczny w wysokości 500 zł na dziecko. W niektórych przypadkach dzieciom przysługuje 100 zł na wakacyjny wyjazd. Bon może być zrealizowany na terenie całej Polski. Gdzie można go wykorzystać w te wakacje?

Bon turystyczny został wprowadzony jako forma wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej z powodu trudnej sytuacji gospodarczej spowodowanej epidemią COVID-19. Można nim zapłacić za pobyt w hotelu lub inne usługi turystyczne do 30 września 2022 roku. Gdzie można z niego skorzystać, aby nie przepadł?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

2.07.2022, Radom, Donald Tusk na konwencji Platformy ObywatelskiejPolacy nie chcą w wakacje brać udziału w spotkaniach z politykami [SONDAŻ]

 Polski Bon Turystyczny. Gdzie można zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny może zostać wykorzystany podczas pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy campingu - tylko na terenie Polski. Na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel znajduje się lista wszystkich podmiotów, które akceptują bony turystyczne. Wyszukujemy je, podając miejscowość do której chcemy jechać lub bezpośrednio ich nazwę. Znajduje się tam również zakładka "Oferta regionów", gdzie znajdują się informacje turystyczne, dotyczące konkretnych regionów Polski, jeśli nadal nie zdecydowaliśmy się, gdzie spędzimy tegoroczne wakacje.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny. Dzieci otrzymają nawet 1000 zł

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia. Dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności otrzymają jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł, tak więc przysługuje im 1000 zł do przeznaczenia na wakacyjny wyjazd. Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny, który ma 16-cyfrowy numer i znajduje się on na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Znajdują się na nim informacje, komu przysługuje oraz jaka jest łączna suma przyznanych świadczeń.

Bon turystyczny można aktywować w kilku prostych krokach:

  • Logujemy się na swój profil na PUE ZUS,
  • Z górnego menu wybieramy zakładkę "Ogólny", a następnie "Polski Bon Turystyczny" i "Mój bon",
  • Aby aktywować bon, klikamy przycisk "Aktywuj bon",
  • Następnie wyświetli się okno "Aktywacja bonu". Wpisujemy swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Zapoznajemy się z klauzulą informacyjną dla osób uprawnionych do świadczeń w formie Polskiego Bonu Turystycznego (RODO),
  • Klikamy "Aktywuj bon",
  • Wtedy wyświetli się kod obsługi płatności. Wybieramy "Ok".

Pamiętajmy, że bon może zostać wykorzystany w kilku miejscach. Nie musimy wydawać całości w jednym ośrodku turystycznym.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na wakacje 2022. Prognozy na lipiec i sierpień to głównie upały

Więcej o: