Dobry Start 2022. Kiedy ZUS zacznie wypłacać pieniądze na wyprawkę 300 plus?

Kiedy przyjdą pieniądze w ramach programu "Dobry Start"? Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił, kiedy zacznie wypłacać środki na wyprawkę 300 plus.

Program Dobry Start  ma być wsparciem dla rodzin z dziećmi, które po wakacjach wracają do szkoły. Wyprawka 300 plus - jak często nazywany jest program - ma odciążyć domowy budżet w nowym roku szkolnym. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił, kiedy pieniądze ze świadczenia pojawią się na kontach tych, którzy złożyli już wnioski.

Zobacz wideo Wyprawka dla dziecka - co powinno się w niej znaleźć?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wyprawka 300 plus. Kiedy ruszą wypłaty z programu Dobry Start?

Świadczenia z programu Dobry Start są przyznawane na podobnej zasadzie, co wypłaty 500 plus - niezależnie od dochodów. Można je odebrać na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. W przypadku osób z niepełnosprawnościami dziecko, na które przyznawane jest świadczenie, przysługuje ono do 24. roku życia.

Wyprawka szkolna (zdjęcie ilustracyjne)300 plus. Do kiedy trzeba złożyć wniosek o wyprawkę na "Dobry Start"?

ZUS poinformował, że wypłaty pieniędzy z programu 300 plus rozpoczną się 18 lipca - wtedy pieniądze zaczną trafiać na konta rodziców i opiekunów, którzy jako pierwsi złożyli wniosek. O pieniądze można się ubiegać od 1 lipca 2022.

Wyprawka 300 plus. Do kiedy można składać wnioski?

Po pieniądze na wyprawkę w ramach programu "Dobry start" będzie można się zgłaszać do 30 listopada. Jeśli jednak chcemy mieć dodatkowe pieniądze jeszcze przed końcem września, musimy wypełnić formularze przed końcem wakacji. Zgłoszenia są przyjmowane przez internet - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w portalu Emp@tia.

Wyprawka szkolna (zdjęcie ilustracyjne)Wyprawka 300 plus. Komu przysługuje? Od kiedy można składać wnioski?

Program "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczęszczających do zerówki, ani przedszkolaków. Na dodatkowe świadczenia na początku roku akademickiego nie mogą też liczyć studenci.

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: