Rekrutacja na studia 2022. Kiedy pojawią się wyniki rekrutacji na studia?

Od początku maja do początku lipca można rejestrować się na studia w systemach rekrutacyjnych IRK. W najbliższym czasie powinny się pojawić wyniki rekrutacji na studia. Kiedy dokładnie kandydaci otrzymają informacje o wynikach?

Większość uczelni w Polsce wyniki I tury rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie powinno opublikować w dniach od 5 do 30 lipca br. Jeśli zostaną miejsca dla kolejnych kandydatów, w takim przypadku uczelnie uruchamiają kolejne tury rekrutacji.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rekrutacja na studia 2022. Czy jest jeden obowiązujący termin?

Formy postępowania kwalifikacyjnego na uczelniach wyższych są zbliżone do siebie. Terminy, dotyczące rekrutacji mogą się jednak różnić, ponieważ każda placówka ustala je indywidualnie. Oznacza to, że nie ma jednego określonej daty, kiedy wyniki rekrutacji zostaną podane. Informacje o przyjęciu na wybrany przez siebie kierunek, absolwenci mogą sprawdzić na swoim indywidualnym profilu, który założyli na potrzeby internetowej rekrutacji. Wystarczy podać wymagany login, hasło i wszelkie informacje powinny się pojawić.

Zobacz wideo Jak znaleźć dobrego pracownika w czasie epidemii? "Wideorekrutacja ma kilka benefitów"

Rekrutacja na studia 2022. Kiedy pojawią się wyniki rekrutacji na studia?

Terminy wyników rekrutacji na studia bardzo się od siebie różnią. Sprawdziliśmy, kiedy takie informacje otrzymają studenci, którzy aplikowali na największe uczelnie w Polsce. Uniwersytet Warszawski poda wyniki 19 lipca, Politechnika Warszawska zrobiła to już 11 lipca. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przekaże niezbędne informacje 18 lipca. Z kolei Uniwersytet Gdański zrobi to dopiero 29 lipca - informuje portal otouczelnie.pl. Jeśli kandydat nie dostanie się w pierwszym naborze na wymarzony kierunek, może ubiegać się o przyjęcie we wrześniu.

Więcej o: