Bon turystyczny 2022. Gdzie można go wykorzystać? Kto może odebrać 1000 zł na wakacje dziecka?

Polski Bon Turystyczny pozwala rodzinom opłacić wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Żeby go aktywować wystarczy kilka kliknięć myszką. Warto się spieszyć - czas na wykorzystanie bonu jest ograniczony.

Polski Bon Turystyczny pomaga rodzicom pokryć koszty wakacji swoich pociech. Komu przysługuje? Może go wykorzystać każdy, kto jest prawnym opiekunem dziecka poniżej 18 roku życia. Standardowy bon ma wartość 500 zł, jednak w przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota jest wyższa - wynosi 1000 zł. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Polski Bon Turystyczny. Komu przysługuje? 

Bon Turystyczny, to świadczenie przyznawane na podobnych zasadach, jak pieniądze z programu "Rodzina 500 Plus". Prawa do dodatkowych pieniędzy ma każdy rodzic, niezależnie od poziomu życia. To oznacza, że prawa do bonu ma niemal 6,5 miliona polskich dzieci. Dotyczy to także tych, których rodzice pracują za granicą - informuje rząd. 

Jak wykorzystać Bon Turystyczny? 

Za pomocą Bonu Turystycznego możemy opłacić np. nocleg w hotelu, na campingu czy w gospodarstwie agroturystycznym. Pieniądze mogą też zostać wydane na kolonie, zieloną szkołę czy obóz. To jednak nie wszytko. Używając bonu możemy także zafundować dziecku atracje - zapłacić za imprezy turystyczne, realizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego. 

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny. Co piąty wciąż nie został wykorzystany. A to już ostatnie miesiące

Rząd zwraca uwagę, że "przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji". 

Polski Bon Turystyczny można realizować tylko na terenie kraju. Pełnia lista podmiotów, które obsługują bon, znajduje się TUTAJ. 

Jak aktywować Bon Turystyczny? 

Aktywacja bonu turystycznego jest bardzo łatwa, nie trzeba składać specjalnego wniosku - wystarczy dostęp do internetu. 

Morze Bałtyckie (zdjęcie ilustracyjne)Bałtyk coraz cieplejszy. Woda nad polskim morzem ma nawet 25 stopni

  • Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  • W zakładce "Ogólny" wybierz opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  • Zaczekaj, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.
  • Niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon turystyczny działa do 30 września 2022 roku. 

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: