500 plus. Kiedy wypłata świadczenia? Kto nie otrzyma pieniędzy w lipcu?

Kiedy świadczenie "Rodzina 500 plus" wpłynie na konto? Od 1 czerwca trwa nowy okres wypłat, co wiąże się ze zmianą terminów. Każdy rodzic może samodzielnie sprawdzić, kiedy otrzyma pieniądze. Jak? Odpowiadamy.

"Rodzina 500 plus" to sztandarowy program rządu, który wszedł w życie w 2016 roku. Jego celem jest finansowe wsparcie polskich rodzin z dziećmi. Od 1 czerwca 2022 roku wypłaty 500 plus przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tym zaszło wiele zmian, z którymi muszą liczyć się świadczeniobiorcy. Instytucja przydzieliła każdemu nową datę przelewu pieniędzy. Jak ją sprawdzić? Wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Likwidacja OFE. Opłata przekształceniowa podatkiem od oszczędności?

500 plus. Terminy wypłat. Jak sprawdzić?

Realizacja płatności zaplanowana jest na: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dnia każdego miesiąca. Jeśli płatność wypadnie w dzień wolny od pracy, rodzic otrzyma pieniądze wcześniej. Należy podkreślić, że nowy termin obowiązuje przez cały okres, na który zostało przyznane kolejne świadczenie wychowawcze. Jak sprawdzić dokładną datę wypłat? Na portalu PUE ZUS:

  1. Zaloguj się.
  2. Wybierz kafel "Rodzina 500 plus".
  3. Wyświetl listę złożonych wniosków.
  4. Zaznacz wniosek.
  5. Wyświetl "szczegóły", a następnie "wypłaty i zwroty". 

ZUS odrzuca wnioski o 500 plus przez jeden błądMinisterstwo rodziny badało pomysł 500+ na "dziecko poczęte"

Kto nie otrzyma 500 plus w lipcu?

Wnioski składane od 1 czerwca oznaczają, że 500 plus za czerwiec, lipiec i sierpień pojawią się na koncie do 31 sierpnia 2021 roku. Rodzice, którzy złożyli dokumenty dopiero w lipcu, nie otrzymają pieniędzy w wakacje, a dopiero we wrześniu. Ponadto świadczenie przysługuje im od miesiąca złożenia wniosku, więc nie dostaną wyrównania za czerwiec. 

Wnioski o 500 plus można składać elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Pieniądze trafiają tylko na wskazane rachunki bankowe.

200 zł dodatkowo do emerytury? Żeby zdobyć dodatek, trzeba złożyć wniosek200 zł dodatkowo do emerytury? Żeby zdobyć dodatek, trzeba złożyć wniosek

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: