Bon turystyczny 2022. Nawet 1000 zł na dziecko na wakacje. Coraz mniej czasu na wykorzystanie

Polski Bon Turystyczny pozwala opłacić wakacje swojemu niepełnoletniemu dziecku. Nie ma potrzeby składania wniosku o jego wykorzystanie. Wystarczy go aktywować w systemie. Lato w pełni, dlatego warto pamiętać o świadczeniu, bo czas na jego wykorzystanie jest ograniczony.

Polski Bon Turystyczny przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Jego wartość wynosi 500 zł, w przypadku dzieci z niepełnosprawnością kwota jest wyższa - to 1000 zł. Bon przyznawany jest jednorazowo. Co ważne, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pracują za granicą. 

" Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą" - czytamy w komunikacie, który został opublikowany na stronie rządowej. 

Polski Bon Turystyczny. Lepiej się pospieszyć. Coraz mniej czasu na wykorzystanie

Początkowo Polski  Bon Turystyczny miał obowiązywać do końca marca 2022 roku. Termin ten został jednak wydłużony do końca września bieżącego roku. Oznacza to, że na skorzystanie ze świadczenia mamy czas do końca tegorocznych wakacji. 

stare banknoty (zdjęcie ilustracyjne)Banknoty z PRL-u warte fortunę? Trzeba zwrócić uwagę na jeden szczegół

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? 

Bon turystyczny możemy wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu czy gospodarstwie agroturystycznym Możemy nim opłacić też dziecku pobyt na campingu, w pensjonacie, na kolonii, zielonej szkole, wycieczce czy obozie. To jednak nie koniec. 

Bonem zapłacimy także za imprezy turystyczne, które zostaną zrealizowane przez organizacje pożytku publicznego lub przedsiębiorcę turystycznego. Warto pamiętać, że bon możemy wykorzystać jedynie na terenie Polski. Pełną listę podmiotów, które opłacisz bonem, znajdziesz pod TYM linkiem

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sposób na muchy w domu. To m.in. prosta czynność, o której wiele osób zapominaCo odstrasza muchy? Sprawdzone domowe sposoby

Jak aktywować bon turystyczny? 

By aktywować bon, nie musimy składać żadnego wniosku. Wystarczy tylko: 

  • Zalogować się na PUE ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  • W zakładce "Ogólny" wybrać opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  • Zaczekać, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.

Pamiętajmy, że niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: