Mrówki w mieszkaniu. Tanie i skuteczne domowe sposoby na pozbycie się intruzów

Mrówki w domu czy w ogrodzie mogą narobić sporo szkód. Jak się ich pozbyć? Oto najtańsze i najskuteczniejsze sposoby na odstraszenie owadów.

Domowe sposoby na mrówki są tanie, bezpieczne i pozwalają skutecznie pozbyć się intruzów. Owady są szczególnie wrażliwe na zapachy. Jak to wykorzystać, w walce z mrówkami? Oto garść porad, które pomogą poradzić sobie z inwazją owadów.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowy sposób na mrówki. Ocet wymieszaj z wodą

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na mrówki jest stworzenie mieszanki ze zwykłego octu i wody. Dzięki intensywnemu zapachowi tej mikstury skutecznie pozbędziemy się owadów. Można użyć roztworu do przetarcia blatów, parapetów i ram okien. Dobrym sposobem jest też wlanie octu z wodą do butelki z atomizerem i spryskanie miejsc, w których pojawiają się mrówki. 

Sposoby na mrówki (zdjęcie ilustracyjne) Jak pozbyć się mrówek z ogrodu i domu? Ten sposób nie niszczy roślin

Mrówki na balkonie. Jak się ich pozbyć?

Kiedy mrówki rozgoszczą się na naszym balkonie, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wystarczy, że w doniczkach zasadzimy rośliny, których zapachy odstraszają mrówki. Najskuteczniej zadziała rozmaryn, majeranek, tymianek i mięta. Takie zioła możemy wykorzystać w kuchni, nadając swoim potrawom niezwykły aromat. Skutecznym naturalnym sposobem na mrówki jest też wykorzystanie liści pomidorów. Ich charakterystyczny zapach sprawia, że mrówki niemal od razu się ewakuują. 

Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowy sposób na mrówki w mieszkaniu i ogrodzie. Jest niezawodny i tani

Jak się pozbyć mrówek w ogrodzie?

Jeśli mrówki pojawiły się w naszym ogrodzie, możemy wykorzystać tani i skuteczny trik, który pozwoli się ich skutecznie pozbyć. Wystarczy donicę napełnić trocinami i położyć ją w pobliżu mrowiska. W ciągu kilku dni mrówki powinny zorganizować "przeprowadzkę" do tak przygotowanego przez nas loku. Wtedy wystarczy wynieść je daleko poza teren naszej działki. Żeby niechciani lokatorzy nie wrócili, przestrzeń wokół mrowiska posypmy cynamonem - nie szkodzi roślinom, a mrówki wyjątkowo go nie lubią. 

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: