Jak poradzić sobie z upałami? Sposoby na ochłodzenie mieszkania bez klimatyzacji

Upały bywają uciążliwe, szczególnie gdy nie mamy w mieszkaniu klimatyzacji. Istnieją jednak sposoby, aby ochłodzić mieszkanie innymi sposobami. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak zmniejszyć temperaturę w mieszkaniu w czasie upałów.

W ostatnich dniach temperatura w wielu miejscach w kraju przekracza 30 stopni. Dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka sposobów na to, jak w czasie upałów ochłodzić mieszkanie. 

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Jak ochłodzić mieszkanie? Wentylator pomoże nam przetrwać upały 

Najlepszym sposobem na walkę z upałami w domu jest klimatyzator. Jednak jest to kosztowny sprzęt. Co zatem powinniśmy zrobić, kiedy temperatura w mieszkaniu jest wysoka, a nasz budżet ograniczony? Proponujemy zaopatrzyć się w nieco tańsze urządzenie, czyli wentylator. Ich cena zaczyna się od już od kilkudziesięciu do około 100 złotych. Wentylator to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących z domu, które prawie całe dnie spędzają przy biurku. 

Jak zieleń chłodzi nasze miasta w upałZielone ulice nawet 20 stopni mniej gorące od betonowych placów

Jak radzić sobie z upałem? Zasłoń i nie otwieraj okien

W czasie upałów okna powinniśmy otwierać wyłącznie nocą oraz nad ranem, w późniejszych godzinach należy je zamknąć, aby nie wpuszczać do mieszkania ciepłego powietrza. Okna nie tylko należy zamknąć, ale też zasłonić roletą lub sztorami, dzięki temu słońce nie będzie nagrzewać naszego mieszkania. Do zasłonięcia okien możemy wykorzystać również koc termiczny, który znajdziemy w każdej aptece, a następnie przykleić go do okna srebrną stroną w kierunku słońca. 

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zwiększenie wilgotności powietrza w mieszkaniu również obniży temperaturę. Aby to zrobić, należy zmoczyć w zimnej wodzie ręczniki. Kiedy woda będzie z nich parkować, wpłynie to na wilgotność powietrza oraz na zmniejszenie temperatury w mieszkaniu.

Izby przyjęć oblężone. Coraz więcej osób doznaje udaru cieplnegoIzby przyjęć oblężone. Coraz więcej osób doznaje udaru cieplnego

**********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: