Co odstrasza muchy? Jak się ich pozbyć? Sprawdzone domowe sposoby

Lato w pełni, upały dają się we znaki, a życie dodatkowo uprzykrzają nam... muchy! Jak się ich pozbyć z domu? Co odstrasza niechciane owady? Oto domowe sposoby na pozbycie się skrzydlatego utrapienia.

Chociaż są niewielkich rozmiarów, potrafią skutecznie uprzykrzać nam życie. Muchy latem są najbardziej dokuczliwe. Pozbycie się ich z domu nie jest tak proste, jakbyśmy chcieli. Na szczęście z pomocą przychodzi kilka sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na pozbycie się much

Muchy nie lubią niektórych zapachów - szczęśliwie, to zwykle aromaty, które dla ludzi są przyjemne lub neutralne. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy się skutecznie pozbyć owadów z mieszkania.

Jak pozbyć się much? Olejek waniliowy

Jednym z zapachów, który skutecznie odstrasza muchy, jest wanilia. Żeby pozbyć się owadów, możemy na stole postawić olejek eteryczny o tym zapachu, albo zainwestować w waniliowe świeczki. Dodatkowo warto dodać do tego kilka listków świeżej mięty - to jeszcze wzmocni naszą "zapachową" ochronę.

Jak się pozbyć much? Lawenda

Początek lata to czas zbiorów lawendy. Świetnie się składa, bo to kolejny zapach skutecznie odstraszający  skrzydlatych intruzów. Wystarczy olejek, ale jeszcze lepszym pomysłem są suszone bukiety kwiatów - moga przy okazji pięknie dekorować nasze mieszkanie.

Jak się pozbyć much? Ocet jabłkowy

Skutecznie walczyć z muchami możemy też z pomocą octu jabłkowego. Naczynie wypełnione tym płynem można postawić na parapecie. Możemy też rozpylać go co jakiś czas za pomocą butelki z atomizerem. Minusem jest to, że zapach octu nie wszystkim ludziom przypada do gustu.

Jak się pozbyć much? Wywar z goździków

Podobnie jak octu jabłkowego, do walki z muchami możemy używać wywaru z goździków. Jak go przygotować? Torebkę przypraw wystarczy zalać litrem wody i doprowadzić do wrzenia, następnie gotować przez 15 minut.

Domowy lep na muchy

Jednym ze sposobów jest też domowy lep na muchy. Możemy go zrobić z kilku łyżek miodu wymieszanych z mąką ziemniaczana. Taką miksturę rozkładamy na niewielkich spodkach i czekamy, aż muchy się przylepią.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: